Problem z pulpitem i menu start

Cześć. Ostatnio postanowiłem zmienić tapetę i zauważyłem coś takiego:

prblempr3.png

Mój brat, na swoim koncie nie ma czegoś takiego, tylko sam napis i delikatny cień. Jak zmienić to, aby nie było tego czarnego tła pod napisem i jeszcze obrysowania ikon (widać to w przypadku ikony GG)?

Druga sprawa to menu start. Nie ma ikon, tych po prawej, są dziwnie schowane. Czy da się to zmienić?

prblmnw9.png

Masz pewnie zainstalowany jakis marny motyw do windowsa ktory mial uatrakcujniac w ten sposob menu start. Zmien go na domyslny albo inny jakis lepszy. O ile to XP, polecam np ten http://gelosea.deviantart.com/art/Luna- … k-57571128 podobny ale bez takich niedoróbek. Tlo pod ikonami ukrywa sie-wlasciwosci mojego kompuera, zakladka zaawansowane, wydajnosc-ustawienia i w efektach wizualnych zaptaszkuj- uzyj cieni dla etykiet ikon pulpitu.

Jak domniemam jest to poczciwy XP.

Pierwszy problem

mój komputer -> ppm, właściwości -> zaawansowane -> wydajność -> użyj cieni dla etykiet pulpitu

Drugi problem

Spróbuj zmienić styl, może masz jakiś trefny

Mam już zaznaczone.

  1. Mój Komputer - Właściwości - Zaawansowane - Wydajność - Ustawienia - Efekty wizualne, zaznaczyć Użyj cieni dla etykiet ikon pulpitu

  2. PPM na pulpit - Właściwości - Pulpit - Dostosuj Pulpit - Sieć Web odznaczyć Blokuj elementy pulpitu, bądź szybciej PPM na pulpicie Rozmieść ikony według, odhaczyć Zablokuj elementy Sieci Web na pulpicie

  3. PPM na pulpit Właściwości - Pulpit - Dostosuj Pulpit - Sieć Web, w sekcji strony sieci Web usunąć pozostałe i wybrać Moja bieżąca strona główna.

Niestety nic nie działa. ybu Twoja 3. podpowiedź zrobiła mi tylko na pulpicie stronę internetową. Ni mam zaznaczone Zablokuj elementy sieci web na pulpicie.