Problem z pulpitem i menu start

(Sosekadmin) #1

Cześć. Ostatnio postanowiłem zmienić tapetę i zauważyłem coś takiego:

prblempr3.png

Mój brat, na swoim koncie nie ma czegoś takiego, tylko sam napis i delikatny cień. Jak zmienić to, aby nie było tego czarnego tła pod napisem i jeszcze obrysowania ikon (widać to w przypadku ikony GG)?

Druga sprawa to menu start. Nie ma ikon, tych po prawej, są dziwnie schowane. Czy da się to zmienić?

prblmnw9.png

(Godlike) #2

Masz pewnie zainstalowany jakis marny motyw do windowsa ktory mial uatrakcujniac w ten sposob menu start. Zmien go na domyslny albo inny jakis lepszy. O ile to XP, polecam np ten http://gelosea.deviantart.com/art/Luna- ... k-57571128 podobny ale bez takich niedoróbek. Tlo pod ikonami ukrywa sie-wlasciwosci mojego kompuera, zakladka zaawansowane, wydajnosc-ustawienia i w efektach wizualnych zaptaszkuj- uzyj cieni dla etykiet ikon pulpitu.

(Zvhirek) #3

Jak domniemam jest to poczciwy XP.

Pierwszy problem

mój komputer -> ppm, właściwości -> zaawansowane -> wydajność -> użyj cieni dla etykiet pulpitu

Drugi problem

Spróbuj zmienić styl, może masz jakiś trefny

(Sosekadmin) #4

Mam już zaznaczone.

(ybu) #5
  1. Mój Komputer - Właściwości - Zaawansowane - Wydajność - Ustawienia - Efekty wizualne, zaznaczyć Użyj cieni dla etykiet ikon pulpitu

2. PPM na pulpit - Właściwości - Pulpit - Dostosuj Pulpit - Sieć Web odznaczyć Blokuj elementy pulpitu, bądź szybciej PPM na pulpicie Rozmieść ikony według, odhaczyć Zablokuj elementy Sieci Web na pulpicie

3. PPM na pulpit Właściwości - Pulpit - Dostosuj Pulpit - Sieć Web, w sekcji strony sieci Web usunąć pozostałe i wybrać Moja bieżąca strona główna.

(Sosekadmin) #6

Niestety nic nie działa. ybu Twoja 3. podpowiedź zrobiła mi tylko na pulpicie stronę internetową. Ni mam zaznaczone Zablokuj elementy sieci web na pulpicie.