Problem z pulpitem. Znika i pojawia się start i ikony (wXP)

(Becky13) #1

Witam . Mam niecodzienny problem z pulpitem, nigdy wcześniej nie spotkałam się z czymś takim i kompletnie nie wiem jak to naprawić; dlatego zwracam się o pomoc. :slight_smile:

Po włączeniu komputera pokazuje mi się pulpit z napisem mówiącym o tym, że zaistniał pewien błąd i program active desktop został wyłączony. Poniżej jest jakiś przycisk dotyczący uruchomienia jeszcze raz programu lecz kiedy go wciskam- nie działa lub pokazuje się komunikat o błędzie (braku jakiegoś pliku czy coś takiego) Jeszcze byłoby i to pół biedy, gdyby nie to że konsekwencją tego jest znikanie i pojawianie się ikon i paska zadań co kilka sekund!

Wszystkie okna oprócz explorera i prawy przycisk-> właściwości... również znikają wraz z paskiem i ikonami!

Proszę o pomoc. ;p

(Bugjo3) #2

Jaki to błąd i jakiego pliku brakuje?

Jaki masz system operacyjny? I jak się zachowuje komputer w trybie awaryjnym?

(Becky13) #3

Brakuje pliku 'active'

(Agatonster) #4

becky13 ,

Poczytaj - Konkretne tematy... ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

(Becky13) #5

Mam windowsa Xp, komputer po prostu wyświetla na pulpicie wiadomość pt : 'odzyskiwanie pulpitu active desktop' a wtym czasie nikną co jakiś czas ikony i start...