Problem z QuickTime 7?

Podczas wyświetlania filmików za pomocą najnowszego Quick Timea często obraz robi się cały zielony. Czemu tak się dzieje. Nie mam za bardzo słabego kompa: Athlon 2500 , 512 Ram , GeForce FX 5200.Może mam zmienić coś w ustawieniach. Please pomóżcie jeżeli znacie przyczynę :).

Może to wina kodeków. Jakich używasz?

Polecam zestaw K-Lite Mega Codec Pack lub osobno XVid, DVix, ffdshow i xvid. Do plików QuickTime’a wystarczą kodeki QuickTime Alternative. :slight_smile:

Zainstalowałem QuickTime_Alternative i ten sam problem. Raz wyświetla sie wszystko dobrze ,a innym razem cały zielony obraz masakra. Mam takie kodeki : ffdshow i XviD MPEG-4 Video Codec(wersja:1.0.3-20122004).

Mam ten sam problem.

Oglądam coś z quicktimea, wszystko jest ok. Potem oglądam następny filmik no i lipa :confused: zielony obraz. No i ten filmik, który oglądałem przed chwilą i było ok to już też nie działa.

Mam najnowszą wersje QuickTimea (na starej było to samo) kodeki - SLD kodeck pack.

EDIT:

No dobra odinstalowałem wszystkie kodeki jakie miałem, zainstalowałem klmcodec167 obejrzałem 2 pliki .mov a trzeci jakiś zielony znowu :confused:

:help:

EDIT:

Może to wina karty graficznej? Moja karta to: NVIDIA GeForce FX 5200

Sterowniki raczej nowe mam (jak nie najnowsze)

:help:

EDIT:

Ooooo… :o Właśnie zobaczyłem że marlon123 ma taką samą karte graficzną. Musze pokombinować ze sterownikami jednak :confused: albo jakieś głupie ustawienia?

:help:

Złączono Posta : 25.03.2007 (Nie) 12:24

OK, powiedzmy że w połowie sam znalazłem rozwiązanie problemu. Może komuś się to przyda.

Tak jak mówiłem oglądam jeden film i jest OK a drugi już wyświetla zielone tło. Więc gdy tak się stanie: 1 - wyłączam film 2 - zmieniam ilość kolorów (np. z 32 na 16 lub odwrotnie), rozdzielczość albo odświeżanie 3 - włączam i oglądam cały film :slight_smile: Oczywiście włączam następny film i znowu mam zielone tło więc jeszcze raz zmieniam ilość kolorów.

Nie wiem czemu tak się dzieje, sterowniki mam najnowsze.

To znaczy, że karta jest do :■■■■: ? Trudno i tak nie mam gwarancji.

Zawsze wolałem Ati bo nigdy nie miałem z nimi żadnych problemów, ale czasami życie zmusza do wyboru czegoś czego nie chcemy :?

Może ktoś z was ma jeszcze jakąś teorię na ten temat, chętnie posłucham…