Problem z Radeonem 9200 Need HELP

Witam.

Mój sprzęt to:

Athlon XP 2200+

256DDR 400MhZ CL3

REadeon 9200 128/128

MSI KT4V

System XP bez SP2

Sprzęt szwagra:

Pentium III 933MhZ

PG: nieznana

Grafika jakeś badziewie ale obecnie RAdeon 9200 128/64 (czy odwrotnie 64/128)

System XP bez SP2

Mam najstępujący problem… Szwager kupił sobie RAdeona poszedłem mu zamontować… po włożeniu Karty CP ładnie się uruchomił załadował swoje podstawowe stery… weświetlał 800*600 po włożeniu CD która była z grafą i zainstalowaniu sterów XP instaluje sobie dwie karty:

  1. Radeon 9200 SE

  2. Radeon 9200 SE - Secondary

Po restarcie kompa system się nie uruchamia…

po włączeniu trybu awaryjnego… i usunięciu sterowników wcześniej zainstalowanych system się włącza tak jak za pierwszym razem po zamątowaniu karty…

Po włożeniu do mojego kompa jest to samo…

Wiecie co to może być?

Tak byłem w Cafe to na Me ładnie się odpalił i zainstalował…

Dlaczego tak jest na XP ?:>

Ściągnij nowe stery do tej grafy może są na płycie jakieś niewypały

Instalowałem już4 różne stery… nowe starsze i najstarsze jake miałem… firmą grafiki jest “PowerColor” kumpel mówił mi że to słaba firma… ale czy to oznacza że już nie bedziedziałała nigdy na XP? Musi być jakiś sposób…:confused:

Odinstaluj stery i oprogramowanie dokładnie z kompa restart i uruchom karte na sterach systemowych.

Z uruchom chkdsk /f i sfc /scannow.

Scan kompa na szkodniki.

Jak usunąc ster masz tu:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=9838

Reset biosu na defaults.

Ważne: jak będziesz na sterach systemowych wgraj najnowszy pakiet do płyty głównej,jak płyta na VIA to pakiet 4.49 restart i dopiero ster .

Napisano

Panowie bez Paniki ja też mam Radeon 9200 128 Mega ramu full wersjon

I mam i dentyczny zapisz w Menadrzeże Urządzeń.

Spowodowane jest to tym ze Radeon Ten ma dwa wyjścia na dwa monitory jeden na monitor analogowy drugie wyjście na monitor cyfrowy…

I tak to jest widziane w systemie i niczemu to nie przeszkadza… Wszytko chodzi dobrze.

Obojetne które stery zainstalujesz…A jak odinstalujes jedną kartę to przy starcie systemu zostaną doinstalowane… ponownie

Pozdrawiam

Godunow przeczytaj dokładnie.

Poprostu jak dostanie “specjalistyczne” stery czyli take od producenta to wariuje na XP… a na ME noramlnie…:confused: Tylko na Windowsowskich działa. ale tak nie może być…:confused:

faktycznie … ale ja odniołem się do wpisu w Menadzerze Urządzeń…

A co do problemu miałem kiedys taak…

Weź odiinstaluj sterowniki karty

przy ponownym uruchomieniu komputera wystartuj w trybie vga i zainstaluj mu sterowniki tu do pobrania

Rej JN

Masz racje. nie dodnosłem się do tego

Pozdro… !!

OK Właśnie ściągam te najnowsze stery… i mam pytanko… co daje “Tryb VGA”? na czym to polega ?:>

Przy starcie systemu windows xp l wciskasz F8 i wybierasz tryb vga]

Pozdro…

No ok wiem jak to się włącza… tylko co to daje? czym różni się od Trybu awaryjnego i normalnego ?:>

tryb VGA to chyba normalny start tylko ze z rozdzielczaścią 640x480 i 256 glebią kolorów

Tryb VGA jest trybem awaryjnym i diagnostycznym,wymusza przez system ustawienia wyświetlanego obrazu w rozdzielczości 640x480.

Instaluj ster nowy do karty grafiki zawsze w trybie normalnym czyli po uruchomieniu kompa na sterach systemowych.

ale tryb awaryjny tez wymusza rpz. 640x480

Byłem u Znajomego… tzw. Speca

Powiedział że CowerColor to lipna firma… i że mogą być problemy…:confused: ale chyba da się to jakoś zrobić…:confused: Dałem mu kompa na serVis… jak da rade to Wam napisze jak tego dokonał…:slight_smile: