Problem z Radkiem x1950 pro 256 MB

Czytalem juz tutaj jeden temat na temat tego radeonka, tylko ze moj problem jest nieco inny. Mam juz grafike z miesiac czy 2, lecz zdarzylo mi sie to pierwszy raz i nie mam bladego pojecia co moge zrobic.

Problem nastapil jak Grafika zwiesila mi komputer podczas grania w mmorpg, funkcja resetowania procesora grafiki nawet nie zadziala. Jak sie komputer uruchamial ponownie, to juz od samego poczatku nie widzialem dobrej grafiki (na ekranie startowym komputera pojawily sie jakies symetryczne wzorki z kropek, a pozniej znaki nie byly poprawnie wyswietlane), gdy zaladowal sie windows nie moglem nic zrobic, bo ekran migal co minute i na ekranie ponownie nie pojawila sie pozadnie wyswietlona grafika.

Probowalem zmienic sterowniki, ale nic to nie dalo. Po odinstalowaniu karty oraz bez zadnych sterownikow do niej, moglem uzytkowac z windowsa, lecz grafika w biosie nadal sie “krzaczyla”. Po zainstalowaniu sterownikow dalej siadal windows…

Pamiec mam dobra, uzytkuje teraz ze zintegrowanej grafiki :/.

[ale referat] Ktos moze zna problem i moze mi okrelsic czy to karta do wymiany czy cos innego.

plyta glowna: ASUS p5vd2-mx/p5v-vm dh

pamiec: 512 MB ramu

procek: pentium IV 3.06 ghz

pewnie masz na nią gwarancję jeszcze to najlepiej nic nie kombinuj i ją oddaj, jak nie masz już gwarancji to na początek sprawdziłbym czy aby chłodzenie się dobrze trzyma i czy się czasem nie obluzowało bo wyedy karta może się przegrzewać, a jeśli sie przegrzewa to zdjęcie chłodzenia i nałożenie nowej pasty powinno załatwić sprawe

wygląda na kartę, skoro przez jakiś okres działała ok. jaki masz zasilacz podaj markę ?? to istotne …

Zasilacz mam firmy Altis 300W, wiem ze jest to zasilacz za slaby do tej karty (wymagany jest 450W), ale to raczej nie powinno byc problemem przegrzewania sie karty graficznej, a temperatura tez na to ine wskazywala. Nie widzialem temperatury wiekszej niz 60 stopni C.

Zasilacz mialem juz z komputerem.

to przegrzanie raczej odpada bo temp. ok, a ten zasilacz to pewnie był razem z obudową, a takie zasilacze nie są dobrej jakości i często to 300W to na nalepce mają i proponowałbym go profilaktycznie zmienić zanim coś się sfajczy tymbardziej że masz P4 i tego radka, ciekawy jestem jak trzyma napięcia ten zasilacz :? bo pewnie ma niezłe fale na +12V jak ten p4 i radek są obciążone

No to najprawdopodobniej problem tkwi nie w karcie, ale w zasilaczu - karta ma niedostatek prądu i stąd te artefakty.

sczerze mowiac nie mialem jak podlaczyc lepszego zasilacza, takiego ktory by pasowal, lecz czytalem jescze na innych ang jezycznych forach ze ludzie zmieniali od 500w po 450w jak i do 300w i tez nic to nie zmienilo. No ale sprobowac zmienic u siebie zawsze trzeba, bo moze to jednak to :slight_smile: