Problem z RAID 1

Witam wszystkich

Posiadam płytę główną ASUS M4A79T Delux oraz 2 dyski twarde seagate 500 MB SATA. Dyski te są podpięte na SATA 1 i SATA 2 - na płycie. W trakcie instalacji Windowsa XP x64 dostaję informację że są 2 przestrzenie niepodzielone - w zaokrągleniu 300GB i 650 GB Czemu tak się dzieje? Z czego to wynika? Nie powinien być widziany 1 dysk 500GB?

Jakim cudem udało ci się z dwóch dysków zrobić Raid 1?

No jak to? Normalnie. W biosie ustawiłem najpierw że będę korzystać z RAID’u. Potem za pomocą softu dołączonego do płyty głównej utworzyłem RAID 1. System w żaden sposób nie pluł się, że ilość dysków jest za mała - czynił to gdy chciałem utworzyć RAID 10.

Dysponując dwoma dyskami, możesz utworzyć Rajd 0, tzw striping. Rajd 1 wymaga dodatkowego dysku, na którym umieszczane są zapisy , które pozwalają na przywrócenie danych w razie awarii któregoś z dysków w Rajdzie.

Czy w biosie dokonałeś konfiguracji macierzy?, bo samo włączenie rajdu na sata, to mało…

Oceniając sytuację, którą opisałeś , wydaje się, że po prostu nie dokonałeś podziału na partycje pozostałej przestrzeni dyskowej, którą masz do dyspozycji.

dokonałem konfiguracji raidu. Podczas instalacji Windowsa w ogóle nie dokonywałem żadnego partycjonowania - zauważyłem taką rozbieżność w pojemności dysków.