Problem z RAIDem

Kupiłem płytę Asus p5b i chciałem podłączyć hdd na RAIDzie ale za każdym razem obojętnie jak bym dysków niepodpinał zawsze wykrywa tylko 1.Dyski to Baracudy 250GB z 16MB SATA2. POdłączał już to ktoś? Jak ktoś może pomóc bede wdzięczny

nie wiem czy wiesz, ale raid tworzy z dwóch dysków jeden i będziesz widział a pojemność jednego zmniejszy się do pojemności tego mniejszego (więc jeśli masz 80 gb i 250 to razem będziesz miał 160 gb)

jeżeli dobrze pamiętam to muszą być dwa takie same dyski a jak i co poustawiane to w instrukcji na pewno pisze

ale raid tworzy z dwóch dysków jeden

albo na jednym masz dane a na drugim robi kopie, czyli masz jeden dysk.

mam dwa takie same dyski i kiedy dochodzę do tworzenia macierzy wyświetla mi tylko jeden dysk. Chce zrobić RAID 0

W biosie masz włączony RAID i ustawiony

Tak w BIOSie mam włączony RAID i mimo to niewidzi drugiego dysku jako RAID ale ogólnie 2 hdd wykrywa

Złączono Posta : 17.11.2006 (Pią) 15:00

Byłem na stronire Asusa i tam w jednym z postów było to samo pytanie i odpowiedz była taka że należy drugi dysk podłączyc do zewnętrznego portu eSATA. No może to i prawda ale jak pdłączyć do eSATA jeżeli jest tam inne wejście? W zestawie nie było żadnych innych kabli poza tymi typowymi do SATA! Skoro dają płyte z obsługą RAId SATA to chyba kable podłączeniowe powinny być wszystkie! !!

Podczas startu komp. powinien pojawić kontroler Raid po nacisnięci F3 wejdziesz w ustawienia [może być inny F. zobaczysz]

Instrukcja do płyty głownej i czytaj.

Wykrywa Ci dwa dyski podczas instlalacji Windows’a? Musisz mieć dyskietke ze sterownikami do RAID’u.

po starcie działa tylko f8 {służy do czegoś innego}innych możliwości niema. w instrukcji jest wszystko oprócz tego jak podłączyć albo w jakiej kolejności. Przeczytałem dokładnie instrukcje i nic mi to niedało a szukanie w sieci też nic niewniosło. Potrzebna mi jest konkretna informacja na temat właśnie dokładnie ASUSA p5b. Ogólne informacje typu normalnie tak sie robi w tym przypadku niepomagają

Przeczytaj tu:

http://www.frazpc.pl/b/172269

TERAZ wiem dzięki.Wykonałem telefon do obsługi serwisowej firmy ASUS. FAkt pan był bardzo pomocny. Rzeczywiście aby podłączyć RAID trzeba wyprowadzić kabel pod port eSATA. Przymknołem na to oko{ mam taką płytę trudno podłącze na zewnątrz} Więc pytam sie Pana czy ma taki kabel albo gdzie moge taki kabel dostać? I tu nagle cisza w słuchawce…a po chwili odpowiada mi że nie ma takiego kabla anie nie ma pojęcia gdzie takie coś można dostać.

Szczęka mi opadła…Następnie udałem sie do sklepu i wytłumaczyłem sprzedawcy o co biega. W tej chwili zdecydowałem sie na Gigabyta s3 965{uwaga jest też s3 na 945}.Spoko płytą jest Foxcon.

Cena praktycznie ta sama ale zero problemów z RAIDem.

Więc uważajcie na Asusa p5b. Jeżeli nie chcecie tworzyć RAIDa na sata2 to płyta jest OK. Ale w przeciwnym wypadku wżadnym wypadku niebierzcie tej płyty. Chyba że ok 200zł droższa p5b deluxe to jest ok{ale cena}. Mam nadzieje że po przeczytaniu tego posta inni niepopełnią takiej pomyłki jak ja.