Problem z ram, posiadane 2gb a wykrywane 512mgb

W slotach nr 1 i 2 znajdują się karty tak wynika z cpu-z i tak jest w rzeczywistości lecz wykrywa tylko 512 we właściwościach komputera.

No tak, że w slotach są pamięci, to ja wiem, ale jakie? Jest napisane każdorazowo po prawej stronie tego okienka (Module Size). Pal diabli właściwości komputera! Na razie patrz na CPU-Z, ale dokładnie!

Tak w każdym jest 1024 MBytes.

No! I to jest prawda! Zostaw jak jest i baw się spokojnie. Jak będziesz miał ochotę, to sobie zreinstaluj system z tymi dwiema pamięciami. Taka moja szczera rada. Może Właściwości komputera odzyskają prawdziwe wskazania? Wcale nie żartuję! Płyta jest z 2002 roku, a były to czasy, gdy wymiana (dołożenie) pamięci bardzo często wymagała reinstalacji systemu operacyjnego, bo tak ówczesne płyty główne działały.

Wyczytałem gdzieś że windows xp ma ograniczoną widoczność ram albo że zintegrowana karta pobiera ram. Ma to jakiś związek z moją sytułacją?

Mam windows xp karta graficzna to: NVidia GeForce FX 5500.

Jak chcesz, to zrób jeszcze tak: Menu Start > Wszystkie programy > Akcesoria > Narzędzia systemowe > Informacje o systemie i tam popatrz uważnie ile masz pamięci fizycznej.

No ale w grach i np gdy oglądam filmy na yt to ścina tak jak przy 512mg ram.

Nic więcej Ci nie poradzę. Przeczytaj jeszcze to, co dodałem wyżej.

Pamięci fizycznej mam 512 lecz pamięci wirtualnej 2gb.

Wypal i uruchom kompa z płyty bootowalnej Linuxa np. Ubuntu

http://ubuntu.pl/pobierz.php

Sprawdź, czy Linux zobaczy całą pamięć RAM. Jeśli tak, znaczy, że problem tkwi w ustawieniach Windowsa a nie w sprzęcie.

Mógłbyś to bardziej objaśnić??

Wolał bym się nie bawić z tym systemem gdyż nigdy nie miałem z nim styczności.

Dodane 11.08.2013 (N) 14:29

Pomoże ktoś?

Dodane 11.08.2013 (N) 14:29

Pomoże ktoś?

Hej,

Tutaj wcale nie trzeba się bawić. Wystarczy uruchomić system z płyty typu LiveCD/DVD - system w całości uruchamia się z płyty, nie zmieniając nic na dysku twardym; zainstalowany oryginalnie system jest więc bezpieczny i nie ulega zmianie. Ewentualnie zostaje tryb Mini Windows XP z płyty bootowalnej Hirens’ Boot CD.

Pozdrawiam,

Dimatheus

A nieda się tego zrobić z pendrive? Jeśli tak proszę o wyjaśnienie.

Hej,

Oczywiście, że się da. :slight_smile: Płytkę Hirens’ Boot CD da się uruchomić z pendrive’a - instrukcję znajdziesz tutaj. Jest co prawda po angielsku, ale załączone są screen’y więc myślę, że nie powinno być problemu. To samo tyczy się dystrybucji Linux’a - wystarczy troszkę poszukać w necie - Click.

Pozdrawiam,

Dimatheus