Problem z RAMami

Zakupiłem nową kość RAM DDR 256mb 333MHz. Do chwili obecnej posiadałem 128mb. Po włożeniu tej kości wyskakuje komunikat po pierwszym znaczku Windowsa XP, gdy się uruchamia o treśći: trzeba wyjąćz nowy sprzęt, aby zapobiec następnemu takiemu komunikatowi. Komunikat się znajduję na niebieskim tle. Czy spotkaliście się z takim problemem.

a tamta kość jaka jest,jaką ma szybkość?? Podaj jej parametry wraz z tą nową,zobaczymy czy jest możliwość że kości niebędą współpracować

Szybkość nie powinna mieć znaczenia, w przypadku różnicy bios powinien automatycznie dostosować, czyli zmniejszyć, szybkość tej lepszej.

128 MB to tak trochę staruszek jakiś… Podaj dokładne parametry obu kości.

szybkość taktowania ma znaczenie jeśli w biosie taktowanie pamięci jest ustawione na konkretną wartość i wyższą niż ta kupiona, dlatego musisz dać na auto lub jeśli częstotliwości taktowania pamięci się różnią na niższą. Podaj typ płyty głównej.

blazej2

A czy nie masz 2 rodzajów slotów na RAM?

Możliwe że masz sloty na pamięci SDR i DDR. I jeżeli masz te 128 w SDR i jeżeli te nowe które kupiłeś to DDR to nie będą współpracowały i musisz pozostawić tylko nową pamięć. Nic więcej nie przychodzi mi do głowy…:confused:

może płyta główna obsługuje tylko SDR.

No to powodzenia… ciekawe jak włożysz ddr do sdr?? Przecież napisał że po zainstalowaniu sprzętu ma bluescreena… choć gdy użyje sie młotka to i pci-e wejdzie do agp. ale obstawiam iż wówczasn nawet bluescreena nie uświadczysz 8) Blazej2 napisz też może co dokładnie ci pisze na tym bluescreenie

Sidhmor nie takie rzeczy się zdarzają.

Pisze:

w punkcie 1, że jeżeli pojawiło sie po raz pierwszy to mam zrobić restart kompa.

w punkcie 2, że mam usunąć cały nowy sprzęt.

podaj typ płyty, taktowania pamięci, trudno intuicyjnie wyczuć co jest powodem komunikatu