Problem z ramem geila

Witam. Mam taki problem. Zakupiłem kości ramu Geila 2x2 GB Pc2 6400 CL 5-5-5-15 Black Dragon. Gdy je wepnę do płyty to działają bez zarzutów jakieś 2 do 3 godzin, a potem niebieski ekran i błędy. Gdzie może być przyczyna? Proszę o odpowiedź. Płyta główna M61PME-S2 F2, Athlon 64 6000+, NVIDIA GeForce 9800 GT (1024 MB), zasilacz 450. Pozdrawiam.

Jakie masz ustawione napięcie na pamięciach ?może trzeba trochę podnieść bo wymagane napięcie zasilania to 1.9V-2.0

daro_1973 , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

zacznij zajrzenia do programu cpu-z i podania zawartośco zakładek ram i spd.

Witam. Są na napięcie 1.8 i tak mam w biosie. Zresztą w wersji biosu F2 nie ma możliwości zmiany napięcia na ram. Musiałbym zaktualizować bios, a nie umiem. Jeszcze jedno we właściwościach pokazuje mi nie 4GB tylko 3.5.

32bit system nie potrafi zaadresować 4gb pamięci operacyjnej, a taimingi dla pamięci jakie masz ??

CL 5-5-5-15

Dodane 06.05.2009 (Śr) 11:31

Słyszałem również, że płyty gigabajta mają problem z obsługą pamięci patriot-a, może tak samo jest z geilem? Jeżeli tak to jaka pamięć kupić najlepiej, żeby wszystko działało?

powinny działać te co posiadasz, spróbuj ustawić ich taktowanie na 667Mhz, przetestuj programem MEMTEST, może trafiły ci się po prostu wadliwe sztuki.

Ja się nie znam na testowaniu pamięci. Kupiłem kompa na części, wszystko nowe i chciałem, żeby działało i wszystko działa tylko te ramy. zresztą nie mam nawet czasu na testy. Po prostu kupię nowy ram i tyle. Tylko jaki?

koniecznie muszą być 4 GB ? jeśli tak to ze swojej strony mogę polecić OCZ Technology 2x 2GB DDR2 800MHz Platinium :wink:

pomyśl człowieku, kupisz kolejne 2 kości a jak się okaże, że dalej będzie podobny problem ?? dalej komputer będzie pracował niestabilnie ?? te co masz przecież są nowe… najpierw wyjaśnij kwestię obecnych, jeśli są np uszkodzone to wymień je u sprzedawcy, możesz się też z nim skontaktować i podjechać z komputerem.