Problem z ramem w Ga-K8NSC s,939

Witam. bardzo proszę o pomoc. ostatnio komp zaczął się dziwnie zachowywać: niebieskie tablice restarty. Przeinstalowałem winde ale nic to nie dało. zauważyłem nagle że na mojej płycie nie chcą iść pamięci w dualu na 400mhz. w singlu idzie wszystko ok. nic nie dały deufalty biosu. ale jeszcze kilka dni temu wszystko było ok. pamięci chodziły na 417mhz i było wszystko w porządku. jak pisze teraz pamieć 333 nie chce chodzić nawqet na 400( zwisy , restarty) także 2 pamięć 400 ni chce bezbłędnie działać w dualu na 400.

mój confing:

Athlon 64 3200+ s.939

gigabyte Ga-K8NSC-939

2X256mb kingston 333

2x256mb kingston 400

ge Froce 6600GT AGP

myślę że jest to wina płyty ale może ktoś miał podobną sytuację?

no więc jak ma chodzić na 4 setkach jak to jest 333??

Jaki zailacz? Kondensatory na płycie sprawne?

pisałem przecież że wymusiłem 333 na 400 jeszcze tydzień temu szły te 333 na 417 a teraz nawet na 370 nie idą. a sprawdzałem u kumpla na asrocku te ramy 333 i szły na 400 bezproblemu, wiec problem jest u mnie. pozatym nawet te 400 teraz na 400 nie chcą działać.

Złączono Posta : 06.10.2006 (Pią) 23:46

zasilacz hubtkey 400W - raczej to nie on a kondensatory niby niewybrzuszone lecz dokłądnie nie sprawdzałem. płyta jest jesscze na gwarancji jednak chcę najpierw ustalić jeli sie uda czy to napewno ona bo mnie skasują w serwisie :slight_smile:

a za co przepraszam? Masz wątpliwości to mają obowiązek sprawdzić!

Ile masz tych kości? 2 czy 4?

Mozesz próbowac uatkualnić BIOS.

z biosem próbowałem nic nie dało. mam 2 kości 333 i 2 kości 400.

A może je sprawdź je pojedyńczo tak:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=50125

sprawdzałem ram u 2 kolegów i śmiga bez problemu na 400 i nawet powyżej. tylko u mnie nie chce. nie wiem czy pisałem ale jeżeli ram włoże w singlu do działa bezproblemowo. A moze to być wina procka? on ma przecież w sobie kontroler pamięci. A jak mówie pamięć nagle zaczęla szwankować. cały czas bnyło dobrze a odrazu resety, zwisy.

aktualizowałeś BIOS?

TAK.AKTUALIZOWAŁEM bios. inc nie dało. ale mowię to zacvzęło dziać się nagle. przedtem śmigało ładnie

A jaki masz zasilacz? Może napięcia złe?

Zasilacz pisałem- huntkey-400W. Z nim raczej wszystko ok.

A jak będziesz w biosie to weź wciśnij CTRL +F1 - pokażą się dodatkowe opcje do OC

czaki1000

o ukrytych opcja wiem ctrl + F1. Jeszcze raz powtórzę może- to stało się nagle, od razu , cały czas śmigało na 400