Problem z RAM'em z 1GB na 512MB

Witam wszystkich. Mój problem polega na tym, że komp przestał widzieć kość

pamięci 512MB. Zacząłem czyścić sobie kompa, tak ot co miesiąc, po poskładaniu go do kupy robił mi wałki, a to OS niechciał się bootować, a to nie widział DVDromu… postawiłem nowy OS na kościach 2x 256MB RAM(kingston PC3200 CL3) dodam, że wcześniej pamięci się wcale “nieżarły”. Problem siedzi w 3 kości 512MB RAMu, tej samej firmy dobrane dokładnie do poprzednich działały razem we trójkę bez problemu. Niestety, gdy w kompie są 3 kości komp w ogóle nie rusza, znaczy chodzi ( ale mam black screen, wszystkie diody z tyłu kompa świecą się na czerwono ). Komp chula bez problemu na kościach 2x 256MB. Macie jakiś pomysł co z tym fantem zrobić?? z góry dziękuję za pomoc.

Oto konfig mojego PC:

Płyta - MSI 865PE Neo2 (FSB 800, DDR 400, AGP 8x, SATA)

CPU - P4 2800/800/1024HT

HDD - Seagate 160GB SATA 8MB

GRAFA-Gainward GeForce 6600GT (256MB DDR3)

Zasilacz-Chieftec 360-302DF

RAM - Aktualnie 2x256MB Kingston (PC3200 CL3)

Nagrywarka dvd (jakaś tam :D)

zapomniałem jeszcze o FDD 1,44" :wink:

a taktowanie pamięci jakie masz?

wszystkie 3 kości po 400

Spróbuj poprzekładać w slotach,możesz jeszcze zrobić MemTest

Przetestuj Memtestem każdy Dimm osobno. Sprawdź czy gniazda pamięci nie mają uszkodzonych styków. Najlepiej podmień 2x256 na 1x512, żebyś miał 2x512 dual.:mrgreen:

Złączono Posta : 09.10.2006 (Pon) 17:25

Obniż timingi pamięci.:mrgreen:

Może zakurzone banki/moduły - sprawdź dokładnie wszystko,szczególnie trzeci bank.

Możliwe że moduł uszkodzony.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=50125

Zresetuj bios baterią - moduły pamięci obsadzone w bankach,komp odłączony od zasilania 230V,ustaw bios,parametry pamięci nie ruszaj i zapisz Save i zobacz.

Dziękuje za wszelkie pomysły, ale niestety dalej lipa :expressionless:

kość 512MB ma wyraźny problem z kompem ;/ jak jest sama w banku

to komp też nieodpowiada. Programik, który polecił mi JNJN jest ok, 0 błędów na kościach po 256MB.

Pozdrawiam all. DevilMis