Problem z RAM'em

Witam. Dzisiaj kupiłem 1 kość pamięci RAM 1 GB. Przed dołożeniem pamięci miałem 512x2 MB. Dwie 512 działają b.dobrze dopóki nie włożę w pusty slot kości 1 GB - komp sie nie uruchamia :frowning: (nie ma obrazu, a speaker w obudowie wydaje takie dłuuugie dźwięki) Czy to oznacza że zakupiona kość 1 GB jest do wymiany?

Pozdrawiam :slight_smile:

Być może pamięci sie gryzą, Jakiej firmy i modele masz tych 2x512mb oraz tego 1GB?

Mam 1 taką http://www.komputronik.pl/Pamiec_DRAM/DDR_PC_400_i_szybsze/Kingston/non_ECC/Kingston_DDR_1GB_PC_400_CL3/pelny,id,11410/ i dwie takie http://www.komputronik.pl/Pamiec_DRAM/DDR_PC_400_i_szybsze/Kingston/non_ECC/Kingston_DDR_512MB_PC_400_CL3/pelny,id,6178/ :-o

hmm… nie powinny się gryźć. Wejś wyjmij 2x512mb i wsadź tylko tą 1GB. Jeśli będzie działać tzn że się gryzą. Jeśli nie to znaczy że kość jest niesprawna. Powód gryzienia może być taki że powinno się dokupywać taka pamięć jaką się ma. W tym przypadku pamięci są takie same ale mamy to 2x512mb i 1014mb. Najlepiej wkładać wszystkie kości o jednej pojemności. Mniejsze ryzyko że będą sie gryźć. Czasami jest tak że w kazym banki jest inna kość i działa a czasami że 2 identyczne się gryzą. Zrób tak jak mówiłem i napisz co się działo. :wink:

Jak wyjmę 2x512 i wsadzę 1 GB to jest ok :slight_smile: Czyli kość sprawna :? Da się coś zrobić żeby się “nie gryzły” ?

P.S. dzięki za zainteresowanie tematem :smiley:

Zapewne twoja płyta nie obsługuje dual chanel więc poprzekładaj pamięci ram. np w dwóch pierwszych wsadź 2x512mb a w tzrecia 1gb, i na zmianę, i na przemian wypróbuj różne kombinacje. itp może się uda (Mi sie udało na moim pierwszym kompie, tez mialem podobny problem bo kości były innych pojemności).

Jeśli nic nie zdziała to polecam zostawić sobie tą 1 kość ramu a sprzedać, znajomym, kolegą z klasy te 2x512mb. Na pewno ktoś kupi. :wink:

Bo nic innego Ci nie pozostaje. Powiedz jeszcze jaki masz zasilacz.

ok, spróbuję :smiley: dzięki :wink: Zasilacz -400 W (ModeCom)

Modecom MC czy Feel?

Feel :slight_smile: Próbowałem pozmieniać kolejność kości, ale niestety nic to nie dało. Odpaliłem jeszcze 1 kość 512 i 1 kość 1 GB - ten sam problem :?

Czyli jednak się gryzą. Lepiej zmień zasilacz na Modecom MC bo feel to się nadaje to celeronka i gf 2.

Co do ramu, zostaw sobie tą 1 kość a te 2x512MB sprzedaj kolegom. I tak nie widzę potrzeby żeby do twojego kompa wkładać 2GB ramu… Nie wykorzystasz tego i nawet nie poczujesz przyrostu mocy. Musiałbyś mieć procka x2 i dobra grafikę.

Kart graficzną mam nową - GeForce 8600 GT :smiley: A zasilacz daje rade (zero restartów itp.)

Myslałem ze masz GF 6600. Ale skoro masz 8600GT to radziłbym zmienić na Modecoma MC 350W. Resetów może nie być ale lepiej nie ryzykować.

Dzisiaj kupiłem 8600 GT + RAM - nie zmieniłem jeszcze opisu :slight_smile: Dzięki za pomoc :mrgreen:

zasilacz do śmieci, podaj jaką masz płytę główną, swego czasu w abitach padała druga para magistrali dla DDR