Problem z RAMem

ostatnio zlozylem sobie kompa.najpierw mialem Viste,ale przy tych podzespolach wydawal sie strasznie wolny.posciagalem wiec wiekszosc programow do testowania i na wiekszosci wykazywalo ze pamiec RAM to 667Mhz,wiedzac ze mam OCZ 1066Mhz.a na innych error albo not conecting.przestawialem pamiec w BIOSie z auto na 1066Mhz i wynik zawsze ten sam 667Mhz. w AISuite ASUSa wlaczylem modo turbo to wskoczyl na 701Mhz.wiekszosc osob,oraz sprzedawcow zwalali wine na Viste,wiec zamienilem na XP i problem wrocil.czyzby wina plyty glownej?pomocy

a oto moj sprzet

pamiec - OCZ 2X1GB DDR2 1066Mhz Reaper EPP CL5

procesor - Intel Core2 Quad Q6600 2,40 GHz

plyta glowna - Asus Maximus Formula Intel X38

karta graficzna - NVIDIA GEFORCE 8800GTS 512MB

zasilacz - Thermaltake Toughpower 850W

wiatrak - Zalman CNPS 9700 LED

skrzynia - Antec Performance One P182

Sprawdź (np. CPU-Z) przy jakim napięciu Twoje pamięci mają 1066 - moje dopiero przy 2,3 V.:mrgreen:

Proszę zmienić temat postu na konkretny i używać polskich znaków, opcja edytuj i popraw.JNJN

A może aktualizacja biosu coś da.

Sprawdź czy płyta obsługuje takie prędkości pamięci.

To płyta z wyższej półki zapewne obsługuje pamięci nawet 1333 Mhz, tak jak powiedział JNJN zaktualizuj BIOS i podwyż napięcie dla pamięci najpierw 2.2 i ręcznie ustaw w Biosie zegar pamięci.

Płyta obsługuje 1066 i niektóre modele 1200 (wg strony Asusa). Może faktycznie przy nowszym BIOS-ie obsłuży 1333.

  • znalazłem w necie takie ustawienia.

Natomiast na stronie OCZ jest DDR2 1066MHz CL5-5-5-15 przy 2,1V.:mrgreen:

A może trzeba zmienić dzielnik FSB:RAM ?