Problem z readonem x1300 series

Witam mam grafike radeon X1300 Series zainstalowane sterowniki z płyty do karty graficznej firmy ATI. A problem pokazuje sie gdy gram np. w SWATA 4 lub inne gry. Obiaw zaczynaja sie pokazywać małe czarne kwadraty potem ich jest coraz wiecej, później gaśne całkowicie ekran i niema nic, a jak już sie właczy to nie na grze tylko na pulpicie z takim komunikatem!!

3309afaa6bff0831.jpg

to mi wygląda na zasilacz-niewydala i już

możesz inne stery popróbować

itd

własnie tak zaczałęm czytać i sporo osób ma problemy z tym i to na 100% wina sterów to prosze podaj jakieś to ściagne…

możesz spróbować Radeon Omega Drivers 3.8.291

np stąd http://pobieralnia.pl/plik-552-radeon-o … ivers.html

ale wg mnie to wina zasilacza-nie dostarcza wystarczającej

ilości prądu

-nie zapomnij najpierw odinstalować stare sterowniki

tak zasilacza to kazdy user ma zasilacz zły :slight_smile: nom ściagam ze strony ati najnowzszy może pomorze dam znać co z tego wyszło thenks za pomoc :slight_smile:

Ps. Przeczytałeś to co do dałem w obrazku ?? :stuck_out_tongue:

Złączono Posta : 29.03.2007 (Czw) 7:14

Zainstalowałem najnowzsze sterowniki ze strony producenta i nic… Poradźcie coś :frowning: :frowning:

A płyta główna to?

A zasilanie podpięte do karty?

Zmniejsz prędkość AGP z 8 na 4 lub 2,sterownik karty (opcja SMARTGARD) lub bios i zobacz.

Sterownik podmiana.

A jaki masz?

płyta głowna to gigabyte hmm do karty zasilanie ? mam wpieta karte do pci chyba.

Zmniejsz prędkość AGP z 8 na 4 lub 2,sterownik karty (opcja SMARTGARD) lub bios i zobacz. gdzie to zmnijeszyc i gdzie wejsc w biosa co i jak ? zasilacz 350 kw. Sterowniki najowższe próbowałem już kilka wersji dodam że mam też karte graficzna zintegrowana ale to chyba nie ma nic do rzeczy ?! :roll:

prędzej do agp, zobacz czy nie ma wtyczki na karcie

agp na 4 pewnie będzie w advanced chipset

smartgard w opcjach ster karty JNJN to napisał

250 kW :smiley: może W? Podaj model np FSP Group INC. FSP 350-60MDN Rev. A

Na karcie nie ma wejscia. Zasilacz to FEEL II-350 ATX. smartgard w opcjach ster karty JNJN to napisał nie ma tych opcji chyba że źle patrze :x

???

jaki typ 1300

umnie i wtych które widziałem jest

No jak patrze nie ma :frowning: tak X1300 PRO

poszukaj czegoś takiego jak tu-w prawym górnym rogu

http://www.allegro.pl/item179230937_sap … 28bit.html

być może nie

ale wtedy zasilacz

Chyba nikt mi już nie pomorze, ale i tak dziekuje za pomoc wszystkim… chyba że macie jeszcze jakieś pomysły :slight_smile: ?? :oops:

Mozę to wina zasialcza.

Wyłączyłeś VPU w sterownikach karty?

wyłaczyłem i dalej to samo

Przyczyny:

  • przegrzewanie karty

  • zasilacz słaby

  • uszkodzone zasilanie portu AGP

  • nie podłączone zasilanie do karty grafiki,karty AGP.

  • stara płyta,zmiana prędkości AGP na 4 lub 2.

  • zmiana sterownika na inny.

  • postaw świeży system

  • sprawdź kartę na innym kompie może uszkodzona.

Nowa płyta głowna karta ma wejscie PCIexpress. Zasilania do grafiki nie da sie wpiac :slight_smile: zmieniłęm sterownik ze strony ATI na najnowzszy i nie pomogło! System nowy też nic

Czyli :

  • zasilanie do karty nie potrzebne

  • z AGP też gra.

Zostaje zasilacz,przegrzewanie karty,uszkodzenie karty,inne.

Może problem ma płyta jej zasilanie - czy wszystkie wtyczki zasilania masz podpięte do płyty - sprawdź z instrukcją do płyty?

Może aktualizacja biosu płyty.

Stery do płyty głównej wgrane.

I jak wszystko sprawdzisz i dalej to samo - kartę obowiązkowo trzeba przetestować na innym kompie.

No nie może z AGP grac jak ma na pciexpress. Ja miałem komp składany na zamówienie i oni mi go testowali tylko pozainstalowaniu sterowników do karty nie chodzi. no i jak ich nie zainstaluje to też nie chodzi. Stery do płyty głownej mam płytke ale z tej płytki nic nie wgrywałem tylko z płytki od karty wgrywałem sterowniki. No i nie mam gdzie sprawdzic bo koledzy maja wejscia ale na AGP a nie pci :confused: