Problem z reinstalacją Windows XP

Witam wszystkich.

Mam problem z reinstalacją Windowsa. A mianowicie, kiedy odpalam instalatora z płyty nie pojawia się opcja sformatowania partycji. Od razu przechodzi do instalacji. Próbowałam usunąć tą partycję i utworzyć nową, ale się nie da bo pojawia się komunikat, że na tej partycji są pliki potrzebne do instalacji i nie można tego zrobić. Czy ktoś może mi pomóc. Tylko bardzo proszę o proste tłumaczenie, dla laika i blondynki. Z góry dziękuję.

Czy ty uruchamiasz płytę jak masz uruchomionego starego Windowsa?

Jeżeli tak to nic nie zrobisz - Windows nie pozwoli aby sam siebie skasował :slight_smile:

Jeżeli nie wiesz co to znaczy wejść do BIOSu w czasie startu komputera następnie ustawić w BIOSie start na CDRom. to trochę ciężko :).

Po restarcie (płyta siedzi w napędzie) startuje ci komputer z płyty i robisz co trzeba.

Tak się składa, że wiem co to znaczy. I już to zrobiłam zanim napisałam tego posta. Bez skutku.

Czyli bootowałaś pod biosem płytę z systemem? Może masz uszkodzony dysk już spotkałem się z takim problemem. Prawdopodobnie zerowanie przy użyciu MHDD rozwiąże problem ale najpierw przygotuj bootowany nośnik najprościej CD i wrzuć zdjęcie spod F8.

 

http://www.nirvanowiec.republika.pl/MHDD.html