Problem z reinstalacją XP

[b]Witam, kupiłem nowego laptopa HP zainstalowałem w nim XP, podzieliłem dysk na 2 partycje. Instalacja poszła bez kłopotów tylko po odpaleniu kompa zobaczyłem że mam trzy partycje C,D i Z. Postanowiłem sformatować go i nie robić już podziału na partycje i tu zaczęły sie kłopoty, po włożeniu płyty z WIN XP komp już sie nie pytał czy ma sie odpalić z twardego tylko automatycznie odpalił sie z płyty i dalsza instalacja idzie ok tylko już po wszystkim jak sie resetuje by dokończyć instalację to znowu sie odpala z płyty i chce sie instalować ponownie. Ja nic nie przestawiałem w BIOSIE i nie wiem dlaczego po instalacji nie odpala sie z HDD. Proszę o poradę

wszystkie partycje czy tylko partycje Z?

Po restarcie wyciągnij płytę z CD-ROMu i jak załaduje się instalka systemu powinno Cię poprosić włożenie płyty z systemem.

Po pierwszej części instalacji wejdź do BIOSu i przestaw kolejność bootowania z cd na hdd (first boot device lub podobnie).

Własnie mam chyba coś nie tak bo jak wyjmę płytkę to wogule nie chce sie odpalić tylko sie restartuje.

Jak wejść do biosu i to przestawić

W dniu 22.04.2008 , o godzinie 22:31 został dopisany post przez chudyy99

Jak wcisnę F2 przy starcie to pokazał mi sie ekran niebieski i w okienku startup check ma coś jakby skanował mi kompa z napisem self test in progress i jak narazie 10%

Aby wejść do BIOS’a naciśnij F2 i wejdź w “boot” 9lub coś podobnego i wykonaj to co napisał Ci cosik_ktosik

Dzięki za pomoc, udało mi się przestawić w biosie bootowanie z HDD i instalacja poszła bez przeszkód, jeszcze raz dzięki. Pozdro