Problem z rejestrami w windows

(E2e06) #1

Witam mam problem z Windowsem w sumie nic dziwnego:) ale jednak...

Może zacznę tak robiłem około 30 formatów różnymi Windowsami XP tzn z różnych płytek... obecnie mam oryginalnego XP z SP2 wymieniałem RAM oraz dysk restartowałem bios sprawdzałem bad sektory na całym dysku usuwałem i dokładnie formatowałem wszystkie partycje oraz cały dysk...

A problem nadal powraca mianowicie mam zablokowane rejestry i ogólnie nie działa mi połowa rzeczy na kompie nie ma odwołania do rozszerzeń plików... wpisując ALT+CTRL+DEL wyskakuje mi okienko:

31e4c43dbb340174.png

dając uruchom i regedit:

059a0479aeae9cdd.png

i np. włączając Media Player Classic:

663a1cb4414ef9b1.png

Kupiłem nowy dysk bo wiecie możne bad sektory albo coś już nie wiem co może być. Świeżutki format a tu dalej to samo (bez podpięcia do neta!)

10faaf354d8285b2.png

kurcze możne ktoś pozna po nazwach trojanów o co be...:confused: bo usuwam je i nic to nie daje a jak resne kompa to dalej jest wszystko tak samo dalej te 70 infekcji ja tego nie ogarniam :cry: :frowning: Prubowałem już 1000 rzeczy a nie chce jakiegoś linuxa:/

Aha i co najważniejsze pierwsze dwa okienka występują po czystym formacie czyli instaluje WIN XP i od razu jest ten problem wydaje mi się że jest to jakiś wirus bo nawet po usunięciu pliku "disabletaskmgr" za pomocą programu "v16 PowerTools 2009" problem po ok 20 sekundach powraca... Nie wiem co robić... jeżeli macie jeszcze jakieś pytania do tego problemu odpowiem na każde...

(Henio Mazurek) #2

Wszystko wskazuje na to że to Sality . Pełen format i to wszystkich partycji (mniemam, że okna pojawiają się tylko po formacie partycji systemowej). Wszystkie instalki (ogólnie pliki exe) usuń. Po zainstalowaniu od nowa systemu (instalacja bez dostępu do sieci) przeskanuj go antywirusem (pobierz go na niezainfekowanym kompie). Jeśli upewnisz się, że brak wirusa, możesz instalować świeżo pobrane (z zaufanych witryn) programy (ale dopiero gdy zabezpieczysz się antywirusem, najlepiej jeszcze firewallem). Co do pamięci przenośnych - format. Możesz przelecieć je FlashDisinfectorem. No i włącz aktualizacje. Skoro masz takie szczęście do tego wirusa, zaopatrz się w dobry antywirus. Z firewalli polecam Comodo Internet Security lub Online Armour.

Możesz też pobrać bootowalne antywirusy np Kaspersky'ego (dostępne na DP) i po świeżej instalacji systemu je odpalić.

(Frog) #3

Tasioror , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif