Problem z resetem komputera przt włączaniu


(Tony321) #1

Witam. Co może być przyczyna, że komputer po włączeniu przycisku power właczy się losowo jak mu sie zachce ?

Sprawa wygląda tak, włacząm power pojawia sie pierwszy ekran czarny z tymi napisamy białymi, piknięcie i gdy ma już zniknac czarny ekran i pojawić ma się logo windows to wtedy słychać drugie piknięcie,wentylatory zaczynają głosniej chodzić po czym zgasza sie monitor i wentylatory chodzą troszke głośniej niż przy normalnej pracy PC'ta i nic więcej, komputer stoi w miejscu przy wyłączonym monitorze. Żeby się właczył normalnie to albo musze go z 5 razy zresetować albo wyłączyć z listwy i próbować właczyć ponownie może się uda.

Prosze o odpowiedź co mogło się popsuć. Kiedyś dawno jak pytałem w sklepie komputerowym powiedzieli, że to może być wina jakiegoś urzadzenia podpiętego do jednostki, myszki, klawiatury itp, przyznam, że wtedy gdy wyciągełm przed właczeniem pc'a wszystko z jednostki to właczął się zawsze, teraz nawet to nie pomaga. Może jakieś spięcia ?


(Tirion) #2

Znajomy miał coś podobnego. Robiło mu się tak gdy po podłączeniu odkurzacza do tego samego przedłużacza co PC komp się wyłączył. Pomogło uruchomienie go w trybie awaryjnym (tu wszystko działało ok) i reinstalacja sterownika do grafy. Przy uruchamianiu klikaj f8 i wybierz tryb awaryjny - reinstalacja sterowników na pewno nie zaszkodzi.


(Piter9713) #3

Kondensatory w porządku? Kolega miał podobny problem, u niego właśnie problemem były wybrzuszone kondy na płycie.


(Tony321) #4

Jak to sprawdzic? to się jakoś wyróżnia ? Jeżeli nawet wybrzuszone to można to jakoś naprawić ?


(Piter9713) #5

Właśnie tak, będą najczęściej wybrzuszone. Możesz naprawić sam (jeżeli masz odpowiednie narzędzia) lub oddać do komputerowego. Zapewne wezmą coś ok. 5-7zł za sztukę.