Problem z resetowaniem komputera

może to głupie pytanie, ale nie wiem jakiej firmy mam zasilacz nie mogę nic na nim wyczytać, gdzie to mam sprawdzić? Czy DERR to to?

Funkcję Autoamtycznie uruchom ponownie przy “Awaria systemu” miałam włączoną.

wydaje mi się, że resetuje się jak procesor podchodzi pod 100% użycia. Jak miałam włączoną opcję AVK skanowanie w tle to mi się częściej resetował.

Mario - proszę napisz to prościej co mam sprawdzić i jakim programem? Sorki ale nie rozumiem.

Czym prędzej ZoneLabs.com.

Nie wiem, czy to rozwiąże Twoje kłopoty

z restartami, ale jak tak można

bez zapory! :shock:

Już zainstalowałam, dzięki.

Zapora pomogła???

Zrób tak:

  1. zdejmij cooler z procka, załuż ponownie, jak masz apste termoprzewodząca to przesmaruj procka świeżą :wink:

  2. Co do tego akara, to jest listwa zasilająca, meij wpiete kable i np. kopnij w nią, jak jest dobra to komp sie niezrestartuje :wink:

  3. Zainstaluj jakiś progs (np. SpeedFan) i podaj jak sie maja wszystkie napiecia :wink: najlepiej bez i z obciążeniem sprzetu :slight_smile:

  4. Zainstaluj Prime95, i w opcjach zaznacz torture test, zobaczymy czy proc wogóle stabilnie chodzi, bo jeśli sie wysypie to do wymiany napewno poleci kilka cześci :twisted: niestety :frowning:

Deer to nazwa zasiłki, of corse żadna rewelacja :? Zasila tylko to co podałeś czy jeszcze inne bajery: fany, katody etc. ?

Po jakie diabli ma grzebać przy chłodzeniu skoro temperatura procka jest jak najbardziej w porządku ??

Mam zainstalowany program, który był na CD dodanej do płyty nazwya się ASSUS PROBE, tam pokazuje, że wszystkie napięcia i temperatury są w normie i nie ma skoków.

Z listwą też jest ok. postukałam nią i w nią i nic się nie stało.

Zastosuj się do rady Goldena, wtedy każdy błąd systemu zakończy się “blue screenem”(niebieskim ekranem) na którym pisze co go wywołało

Ta opcja powinna być wyłączona.

Generalnie wyłączenie funkcji “Atomatycznie uruchom ponownie” powoduje, że komputer nie restartuje sie przy błędach. Funkcja ta będac włączona przysparza tyko kłopotów.

Nigdy nie zauważyłem by po wyłączeniu tej funkcji pojawiały sie kiedykolwiek blue screen’y :stuck_out_tongue:

Pozdrawiam :okulary:

Ja wręcz przeciwnie :stuck_out_tongue: (przynajmniej w przypadku błędów ze sterownikami)

W takim przypadku zamiast restarta mamy blue screen z błędem :stuck_out_tongue:

Źle zrozumiałam :oops: radę Goldena, już sie poprawiłam i tę funkcję mam wyłączoną.

i restartuje sie nadal :?:

Sprawdz kompa przy wyłączonym necie( Kabelek od sieci całkowicie wyciągnij)

Dalej to samo?

Nie chcę zapeszać, ale po tym jak wyłączyłam w ustawieniach funkcję “Atomatycznie uruchom ponownie” jak na razie chodzi ok. 2 godzin i nic się nie dzieje.

Dociążyłam procesor, że chodzi prawie cały czas na 100% normalnie mi się resetował.

Włączyłam AVK na skanowanie w tle na wysoki priorytet. Pootwierałam kilka stron www jednoczesnie, poprzesyłałam sobie kilanaście większych wiadomości mailem i jak na razie nic się nie dzieje.

Co prawda było już tak, że czasami przez 2 tygodnie się nie resetował.

No zobaczymy mam nadzieję, że już będzie dobrze.

Przed chwilą otworzyłam AVK, żeby zobaczyć protokół po skanowaniu w tle i pojawiła się informacjia o błędzie, ale komputer się nie zresetował. :lol:

Powyłanczaj zbędne programy z msconfig , zostaw tylko anrywira ,ewentualnie znień na inny .AVK straszne zamula słabe kompy.

Tzn., że mój komputer nalezy do słabych? (wg Twojej skali do bosługi przez AVK?) parametry powyżej na str. 2.

Wiem, że to nie super maszyna, ale do moich potrzeb wystarcza.

Znalazłam ten plik, ale nie wiem co w nim jest zbędne.