Problem z resetowaniem się komputera

Dziś zauważyłem, coś się dzieje z moim prockiem mianowicie skacze mi mnożnik na procku z 9 na 6 i znowu na 9 i tak w kółko?? co sie może dziać??

mam

procka e2160

foxconn p35a-s

a-data 2x1g vitesta 800mhz

corsair 450w

Nic się nie dzieje, tylko jest to system oszczędzania energii EIST opracowany przez intela. Polega on na obniżaniu mnożnika, gdy pełna moc nie jest wymagana.

i pokazuje mi skczące napiecia na rocku to też tym jest spowodowane??/

Też

a co sie może dziać bo czasami jak włączam kompa to wczyta sie windows i nie wyskakuje “zapraszamy” tylko resetuj się jeszcze raz?/

może to byś spowodowane tym że mam podpięte dysk i napęd na jednej taśmie???

Ja tak mam i nic takiego się nie dzieje. :expressionless:

PS.: Nie zaleca się trzymania obu tych urządzeń na jednej taśmie :wink: . Niższa wydajność.

ale to resetowanie to może być od tego czy raczej nie??

Resetowanie to raczej od zasilacza. Podaj markę i moc.

:expressionless:

A no tak… Sorki, nie zauważyłem :slight_smile: . Ale to dziwne - resety na corsairze? Może jest coś nie tak z mobo?

Można to jakby podciągnąć pod dual-boot’a .

Raczej dual boot tutaj odpada. Dual boot wystepuje jeszcze przed POST. Daj większe napięcie na pamięci wyłącz c1e i eist w biosie.

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post.

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

W tym celu proszę użyć przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie prośby będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

a jakie napięcie można dać a-datom vitesta narazie mam 1.8v i tmingi automatyczne 5-5-5-18 gdy ręcznie zmieniłem tmingi na 4-4-4-12 to komp nie wstał, prawdopodobnie trzeba daj większe napięcie tylko właśnie nie weim jakie???

Zależy na jakich zbudowane są kościach. daj 2.1, zobaczymy co się stanie.

dodawaj +0.1 i patrz

jak ustawiłem 2.025v i wtedy tmingi 4-4-4-12 to chodzi stabinie a to dobre napięcie ??? ramy nie spalą się przy nim??? :slight_smile:

nie powinny się spalić

Akurat posiadam pamięci A-Data i jest na nich naklejka z zakresem napięć roboczych 2,0-2,1V, dopiero po takim ustawieniu napięcia ustaw timingi 4-4-4-12.

mymaney a próbowałes je już podkręcać??? :slight_smile: