Problem z restarem komputera

(Fisherman13) #1

Od pewnego czasu gdy gram na komputerze komputer się restartuje czasem od kilku do kilkunastu minut po uruchomieniu gry, nie wiem z czego to wynika, gdyż temperatury są w porządku, komputer świeżo po formacie. W czasie normalnej pracy, czasem zamula, ale nigdy się nie restartuje. Specyfikacja:

Intel Pentium IV HT 3.0Ghz

2GB Ramu

Radeon 3850 512 Mb 256 bit (AGP)

zasilacz Chieftec 400 W

Windows XP Home Edition SP3

Proszę o pomoc, zamieszczam screena ze speedfana.

(igrek) #2

Może dysk pada albo ram uszkodzony? Sprawdzałeś? HDTune i mem test

(Johny) #3

Kondensatory na płycie głównej,ktoś musiałby się przyjrzeć,czy nie są uszkodzone,wybrzuszone główki kondensatorów,ślady elektrolitu,itd.,po drugie sprawdzenie,czy wentylatory nie są zapchane kurzem i są problemy z chłodzeniem,następna jest pamięć ram

(Fisherman13) #4

Sprawdzałem sprzęt HD Tune oraz mem testem ( screeny poniżej) i wszystko było ok, żadnych błędów etc. Co do rozkręcenia komputera zrobię to późnym wieczorem i dokładnie obejrzę kondensatory wyczyszczę go.

(Johny) #5

Tylko jeśli jakieś będą napuchnięte,sam tego nie naprawisz,bo wtedy je trzeba wymienić,chyba,że potrafisz i wiesz co robić,kondensatory na płycie głównej to kondensatory do pracy impulsowej małej impedancji

(Fisherman13) #6

Po dokładnych oględzinach wydaje mi się że 2 kondensatory (te najbliżej leżące płyty głównej) są lekko wybrzuszone, tylko że nie ma żadnego elektrolitu na nich czy wokół nich. Zresztą dopiero po dotknięciu ich zauważyłem że jest lekka różnica pomiędzy pozostałymi. Załączam zdjęcie tych kondnesatorów, sorry za jakość, ale robione komórką oraz screen z speedfana po czyszczeniu. Jak zabrać się za wymianę takich kondensatorów?

(Johny) #7

Właśnie coś takiego,to są zwykle oznaki ich zużycia,powinny mieć płaskie główki jak inne i to one mogą powodować problemy

(Fisherman13) #8

A przez co się "zepsuły" te kondensatory? Zasilacz jest do wymiany czy w czymś innym tkwi błąd? Bo obawiam się, że wymienię kondensatory i zaraz znowu się wybrzuszą.

(Johny) #9

Zasilacz jest dobry markowy,też mam Chefteca,jest to problem starych płyt głównych,po prostu ze starości,ten komputer chyba z 7 lat ma ?

(Fisherman13) #10

Komputer ma jakieś 6 lat, był modernizowany jakieś 3 lata temu (wymieniałem kartę graficzną, zasilacz i dokupiłem 1GB Ramu). No cóż pobawię się z wymianą kondensatorów, i mam nadzieję, że już po naprawie wszystko będzie dobrze działało.