Problem z restartującym się komputerem

(Great Sniper) #1

Witam.

Mam problem z moim komputerem. podczas pracy dość często mi się resetuje. czasami co godzinę czasem co dwie... różnie to bywa. i nie wiem jak temu zaradzić. Czym to może być spowodowane?

Odrazu powiem że mam małe problemy z zasilaczem. a konkretnie chodzi o to że wentylatorek który go chłodzi odmawia od dłuższego czasu posłuszeńśtwa i czasami się włącza a czasami nie. No jeśli się włącz to nie jest najgorzej bo tylko obudowa sie nagrzewa troche bo już ze swej starosci ma słąbsze obrony, ale czasami jak się nie uruchomi to strasznie śmierdzi z niego bo się wszystko nagrzewa a nie ma chłodzenia. Ale często też jak np. uruchamiam nową aplikacje np. muzyke to też komputer mi sie resetuje. I mam teraz mieszane uczucia przez co to moze być spowodowane. Czy coś w systemie jest nabałąganione.. czy sprawy techniczne z zasilaczem..

Proszę o szybką odpowiedź

(system) #2

tak

ja bym spróbował naprawić ten wiatrak w zasilaczu jak nie pójdzie to nowy zasilacz

(Stachu86) #3

:x

Jak dla mnie to zasilacz .... tym bardziej że wentylator siada

Ja bym się nie zastanawiał i kupił nowy :stuck_out_tongue:

(Krzychuu) #4

Wrzuć logi z HiJack This i Silent Runners.

Podaj konfigurację sprzętową i zmierz temperatury.

Jaki masz zasilacz? (firma i moc)

Przejrzyj:

:arrow: Optymalizacja i odchudzanie Windowsa XP - opis krok po kroku

:arrow: Czyszczenie i optymalizacja

:arrow: Optymalizacja systemu windows xp

Przeskanuj PC AVG Antispyware po update, następnie wklej raport na Forum.

Poczytaj to -> http://www.strefabezpieczenstwa.pl/viewtopic.php?t=183 i wklej zawartoś plików minidump.

(SeBoLaS) #5

zapewne za bardzo wzrasta temperatura wewnątrz komputera,zapewnij odpowiednie chłodzenie albo komp ci się sfajczy zwłaszcza przy takich upałach :stuck_out_tongue:

(Ozzi91) #6

Krzychu to nie jest spam? Jedno i to samo w kolejnych wątkach. Sprawa dotyczy zasilacza. Jeśli padł tylko wiatrak to kup nowy i zamontuj go zamiast starego i będzie ok. Napewno nie bedzie śmierdzieć :smiley:

(Great Sniper) #7

to chyba kupie te wiatraczki. i jeszcze jeden do środka wrzuce bo podkręciłem mojego złoma z athlon 2500 XP + na 2600( wiem wiem żaden wielki wyczyn ale zawsze coś) to temperatury sięgają ok 70*... troszke sporo ale nie mam funduszy na dobrego PENTAGRAM FREEZONE QC-80 Cu ... a nie poweim bo by sie przydał... no to zaraz zmierze

no a zasilacz to jakiś Megabajt 350WAT...

no to jutro kupie te dwa wentylatorki 80x80 i zamontuje w zasiłce i obudowie i powinno mam nadzieje grać :slight_smile: