Problem z rmvb na dvd


(wąhol) #1

mam dwie bajki na RMVB i chce je przerobic i wypalic na plytke dvd ale mam problem przerabiam tazda bajke przez WinAVI VideoConverter 6.3 i teraz chce zrobic menu wiec odpalam TMPGE nc DVD Author 1.6 i po zrobieniu menu i konwersji w jedna czalosc glos jest opozniiony...jak moge to naprawic lub czy mam uzyc innych programow?? chce by na nagranej plytce bylo MENU do wybory bajki...zgory dzieki


(W32 Sasser) #2

Widzę, żę sporo ludzi ma ten sam problem (przesunięcie dźwięku względem obrazu) po obróbce w programie WinAVIVideoConverter.

Osobiście nie używam tego programu (i nie żałuję :smiley: )

Choć wydaje mi się, że to przesunięcie jest spowodowane tym, że ogólnie program obsługuje pliki *.RM a nie *.RMVB Właśnie ta róznica może być spowodowana tym, iż program ma problem ze zmiennym bitrate.

Mogę się mylić, bo nie znam i nie używam tego programu i wnioskuję na podstawie opisów programu i uwag Userów.

Jeśli się mylę, proszę mnie poprawić :wink:

Spróbuj może tak:

Przekonwertuj filmy *.RMVB do formatu *.AVI

http://www.divx.howto.pl/index.php?modu ... &pageid=90

http://www.formaty.com.pl/index.php?opt ... Itemid=129

Stworzenie z plików *.AVI płyty VideoDVD to już nie problem. Poczytaj tu:

http://www.divx.howto.pl/index.php?modu ... es&subid=2


(wąhol) #3

no dobrze ale juz kiedys probowalem do avi a pozniej z awi na dvd i to juz mi sie niepodoba...jak chce miec film z menu to przewaznie programy potrzebuja formatu MPG i musze przerobic RMVB na MPG dotego zrobic menu i wtedy ten sam programik przerabia (menu) w DVD i mozna wypalic!! jak zrobie i mi sie uda napisze jakie programy mi byly potrzebne i gdzie sa opisy!!


(W32 Sasser) #4

Używam NeroVision i nie ma problemu ze zrobieniem Menu. Pliki wejściowe mogą być róznego rodzaju (niestety Nero nie obsługuje formatu *.RMVB), jak np.: asf, avi, dat, dv, dvr-ms, mov, mpg, mpeg, mpe, mp4, nd, vob, wmv, mod.

Dlatego podałem Ci sposób konwersji z formatu *.RMVB. Format na wyjściu może być rózny, w zależności od potrzeb i użytego programu.

Nigdy mi się nie zdarzyło coś takiego, jak przesunięcia audio względem video i dlatego napisałem, jak można stworzyć VideoDVD z formatu *.RMVB.


(wąhol) #5

oki dzieki przerabiam własnie z RMVB na MPG programem Boilsoft RM Converter v.3.28 i zobacze co ztego wyjdzie pozniej robie menu za pomoca programu DVDstyler i drugi film tak samo i wypale plytke i zobacze jak bedzie wygladalo na stacionarce i dam znac!! dlatego nienawidze rormatu RMVB tyle zabawy pozniej ze w du... ztym


(Lucjan51) #6

Mam problem: Zrobiłem filmy aparatem BENQ w formacie AVI i tego formatu nie mogę otworzyć na DVD DK digital

Proszę o poradę, czy jest jakiś program, który pozwoli mi na konwersję filmów AVI do innego formatu, takiego

który będę mógł oglądać na DVD (płyty nagrywam na nagrywarce CD-RW)

adres: lucjan51@o2.pl