Problem z robieniem zdjęć w k800i


(K4c5er) #1

Witam niedawno zakupiłem na allegro telefon k800i i właśnie mam taki problem z robieniem zdjęć. Nie wiem czy to tak powinno być czy to jest wada fabryczna.

Dokładnie chodzi mi o to, że jak wejdę w aparat żeby zrobić zdjęcie lub nakręcić film to czasami w ogóle nie ma obrazu na wyświetlaczu telefonu tylko jest cały czarny ekran. Dopiero jak odczekam jakiś okres czasu (różnie bywa) to wtedy jest dobrze i pokazuje mi obraz na wyświetlaczu, ale tylko przez chwile bo jak latam telefonem by zrobić zdjęcie to obraz staje i muszę klapę zamknąć a kiedy otwieram to jest znowu czarny ekran. Prawie cały czas mam ten czarny ekran. Moim zdaniem tak nie powinno być może ja mam coś źle ustawione w opcjach jeśli tak to co?

I jeszcze mam takie pytanie jeśli telefon był kupiony np. w Warszawie w salonie Plusa to czy w moim mieście mogę go oddać do naprawy do salonu Plusa? :slight_smile:


(Bunio) #2

Telefon nowy/używany ?

Musi mieć wadę fabryczną, lub został on uszkodzony przez poprzedniego właściciela (jeżeli używany).

Jeżeli jest na gwarancji, to warto spróbować.


(K4c5er) #3

Telefon był używany kupiony na allegro z gwarancją. Teraz napisze bardzo dokładnie o co mi chodzi.

Kiedy odsuwam klępę by zrobić zdjęcie/nakręcić film to nie zawsze pokazuje mi się prawidłowy obraz na wyświetlaczu (tak jak powinno być) tylko cały czarny ekran i nic nie mogę zrobić więc zamykam klapie i czekam pewien okres czasu i znów odsuwam klapę i czasem załapie prawidłowy obraz a czasem znowu czarny ekran (o co chodzi... przecież tego czarnego ekranu nie powinno być?) Kiedy już załapie prawidłowy obraz i np robię zdjęcie to nie wiem czemu ale nie zawsze się zapisze tylko po prostu zniknie. Kiedy w ustawieniach zmienię jakość zdjęcia na wysoki i latam z telefonem (gwałtownie) by zrobić fotkę to mi obraz stanie w miejscu i jak wyjdę i wejdę jeszcze raz w aparat to... czarny ekran.

Zdaję mi się, że tego czarnego ekranu nie powinno prawie w ogóle być, ale jak jest to czasami, a nie prawie cały czas.

Teraz takie pytanie może ktoś kto to czyta posiada ten telefon to czy ma tak samo jak ja?


(xomo_pl) #4

dobrze ci się zdaje, a jeśli już to przez kilka (2-3secundy)

oddaj do serwisu niech sprawdzą......

myśle że gdzie go oddasz do serwisu nie robi rużnicy


(system) #5

Na stronie SE masz program do aktualizacji softu. Spróbuj może nie będzie trzeba oddawać do naprawy.


(Bigkoras) #6

To nic nie da.

Masz zabrudzony lub popsuty ten czujnik od zasuwki aparatu. Oddaj do serwisu.


(system) #7

To by pisało żeby otworzyć :stuck_out_tongue:

Miałem z pół roku temu k800i, ale problem z aparatem troche inny... czasem po ekranie latały różne kolorowe paski a jak robiłem zdjęcie to wychodziło całe czarne. Nie było tak zawsze ale 1 na 10