Problem z Rodziałką NOWY MONITOR

Posiadam ACER H233H 23" uzywam największej rozdziałki bo taka jest najlepsza dla oczy 1920x1080

problem polega na tym iż jak wchodze do gry counter strike 1.6 to wszystko jest ok, ale gdy wyjde lub wcisne alt tab, lub ta ikonke windowsa na pulpicie jakby ekran mi się zmniejsza o jakieś 2-3 cm z kazdej strony góra, dól, prawo, lewo i nie da się juz nic z tym zrobić chyba ze reset komputera i wszystko wraca do normy.

Nie wiem co mam zrobić z tym fantem, prosze o pomoc

Moj monitor ACER H233H 23"

Ati Radeon HD 3870 GDDR4 512mb power Color

dodam jeszcze ze te paski są czarne xD i nie da się na nie kliknąć tak jakby ekran po prostu się zmniejszył i dam przykład jak jestem w fire foxie i dam na samą górę myszkę to nie widzę pasku zadań i menu start, ale jak dam na sam dół to nie widze zakładek, narzędzi na górze… na boki tak samo się dzieje moge tym poruszać jakby

Prosze o pomoc.

A w jakiej rozdzielczości grasz? Jaki system operacyjny? Najnowsze sterowniki go grafiki i ewentualnie czy wgrane do monitora stery.

gram na rozdzialce 1024x768 lub

widescreen 1600x900 ( lub cos w stym stylu z 16xx x 9xx )

Windows XP proffesional

service pack 3

najnowsze sterowniki wczoraj pobierane

do monitora stery niestety nie wiem czy są -,-

dodam jeszcze ze na innych grach jest wszystko zajebiscie po prostu dosłownie, a cs tez super działa ale wlasnie na 16xx x 9xx,

niestety pulpit tak jakby się zlewają te literki troche tak nie są wyraźnie na 1680x1050