Problem z rodzielczością

(K A Z) #1

Witam!

Z góry przepraszam, jeżeli podobny temat już istnieje, ale znalezienie czegoś z tą rozdzielczością co mam obecnie to mordęga :frowning:

złożyłem kompa:

mobo - Gigabyte GA-MA790X-DS4

procek - AMD ATHLON X2 5000+

grafa- Gainward Radeon HD 4650

pamiątki - 4 X 1GB Corsair 800 MHz CL4

dysk - Segate - 500 GB

zasilacz - MODECOM FEEL III - 400 ATX

po zainstalowaniu systemu Windowsa XP Professional + 3 Pak, sterowników do płyty głównej, zainstalowałem sterowniki do karty graficznej ze strony AMD ATI - Catalyst wersja 9.2 (najnowsza). Po ponownym uruchomieniu komputera mam rozdzielczość 640x480 i jakość kolorów 8 bitów i nie można tego za nic zmienić.

Zrobiłem format dysku, zainstalowałem ponownie Windowsa, póki jest na sterowniku VGA rozdzielczość jest. ok, ale po zainstalowaniu dowolnego już sterownika ATI dla Radeonów (wersje wcześniejsze tez próbowałem) znowu jest to samo.

Może mi ktoś pomóc z tym fantem coś zrobić, bo ja już nie mam ani pomysłów ani siły.

Pozdrawiam.

(Adax) #2

Jeżeli możesz to spróbuj na innym zasilaczu, typu Modecom MC. Ewentualnie sprawdź jak karta zachowuje się pod innymi os'ami.

(K A Z) #3

Witam!

Zapomniałem napisać, tak jest nie tylko z tą kartą wsadziłem Radeona HD 3870 z innego kompa i jest to samo.

A w tamtym komputerze Radek 3870 działa poprawnie.

A zasilacz modecom feel III pracował przedtem w innym komputerze właśnie z tym radkiem 3870 i wszystko było ok. Dopiero niedawno go wymieniłem na amacroxa.

Pozdrawiam.

(Dariusz Sakowicz) #4

Witam

Mam dokładnie taki sam problem. Wcześniej miałem sterowniki Omegi i z niczym nie było problemu. Zmieniłem je ze względu na GTA 4. Pod Catalyst 9.2 wszystko ładnie pięknie na średnich ustawieniach, a na wcześniejszych sterach to niestety była droga przez mękę. W Catalyst Control Center możesz zmienić rozdzielczość, ale przynajmniej u mnie, po wyjściu z dowolnej gry rozdzielczość automatycznie zmienia się na 640x480 :frowning: . Jakoś to przeboleje jeżeli nikt nie ma pomysłu o co chodzi, jak już przejdę GTA 4 to wrócę do sterowników Omegi (wszystkie inne gry działają bez problemu:).

AMD ATHLON X2 5200+

GIGABYTE M61PME-S2

MSI RADEON HD 3870

ZASILACZ 400W (standardowy z obudowy 'take me')

2GB DDR2 PC6400

Windows XP + SP3

(fiero) #5

Najprostszym sposobem to poprostu powtórne zainstalowanie Catalystów.

Bardzo często (prawie zawsze) kiedy masz już zainstalowane sterowniki i próbujesz zainstalować nowszą wersje to po resecie obraz masz beznadziejny, wystarczy raz jeszcze je zainstalować i wszystko powinno wrócić do normy.

Wygląda to tak jakby Catalysty przy instalacji wpierw odinstalowywały stare sterowniki, tak że po restarcie masz goły system i dopiero kiedy jeszcze raz uruchomisz instalatora wtedy ładują się właściwe.