Problem z routerem d-link dir-655 - sam się restartuje

Witam. Dostałem dzisiaj nowego dir-655 i mam z nim problem. Chodzi o to, że co jakiś czas router zaczyna wariować (sam się restartuje po parę razy). Czasem się tak dzieje jak wejdę na jakąś stronkę, lub jak jestem w panelu sterowania routera, a najczęściej się tak dzieje gdy podłączam do niego dysk zewnętrzny. W Shareport pokazuje mój dysk, daję połącz i komp mi wyświetla w prawym dolnym rogu ekranu “Odłączono kabel sieciowy”, po chwili znów się łączy, a za moment to samo i tak w kółko aż nie pojawi się napis, że połączono z internetem, ale dysk nie jest połączony. Mam laptopa z win7 i 2 stacjonarne jeden z xp, drugi z vistą ale tylko na tym z vistą da się połączyć dysk przez shareport, na pozostałych zaczyna wariować. Nie wiem co z tym zrobić, ani co może byc przyczyną. W logach mam pełno informacji “Blocked incoming TCP connection request from 92.xxx.xx.xxx:xxxx to 92.xxx.xx.xxx:xxx”. Zaraz po pierwszym połączeniu zaktualizowałem oprogramowanie na najnowsze ze stronki d-linka. Proszę pisać jak ktoś wie co to może być.