Problem z routerem d-link dsl504t

Mecze sie z tym routerkiem juz drugi dzien.Pare dni temu na chwile wylaczono prad podczas uzywania internetu i po tym mam problem z przegladaniem stron www. Gadu gadu dziala bez problemu,natomiast ni moze polaczyc z zadna strona www. Nie jest to wina komputera poniewaz router podzielony jest na dwa kompy,jeden XP,drugi98 i na obu jest identyczny problem.Sprawdzalem po pare razy wszystkie ustawienia wg. instrukcji pod neostrade i wydaja sie poprawne.Prosze o pomoc.

też czasem mam ten problem. zawsze wtedy dziala restart routera. brutalne, ale przynajmniej działa

to jest ostateczne rozwiazanie>restart<,ale czy jest jeszcze jakas alternatywa,bo przeciez tak nie moze byc,zeby od poczatku konfigurowac w moim przypadku obydwa komputery?

ja mam na 4 kompy. dlinki z tego co czytałam wieszają się. pozatym nierozumiem konfiguracja dwoch komuterów?? przecie ja mowie o ustawieniu w panelu dlinka. wpisanie nazwy uzytkownika i hasla z neostrady w Connection 1 zajmuje gora 1 min. potem proponuje ustawić dns dla neo ( jeżeli niemasz tego w panelu trzeba uaktualnić softa) i ten problem wieszania bedzie już wyjątkową rzadkością, ale się zdarza. ja innego rozwiązania nieznam