Problem z Routerem i Gra

Witam

Mam router Asus Rt g23 . Jako glowny komputer ustawiony jest stacjonarny. Wszystko robie na laptopie i o to wlasnie chcialem zapytac dlaczego jesli gram w Battlefield Heroes to po ok minuty grania wyskakuje mi napis’’ Unable to connect 1002’’ . Jestem pewny ze jest to wina routera bo gdy uruchamiam gre u kolegi w domu i jestem podlaczony pod jego router to wszystko dziala dobrze . Czytalem ze jest to wina portow tylko nie wiem jak moge je odblokowac ? i czy cos innego w routerze moze blokowac mi ta gre ?

P.s Jak komputer byl polaczony kablem z modemem to wszystko bylo dobrze dopiero gdy wlaczylem router przestalo dzialac .Prosze o szybka odpowiedz :slight_smile:

Co masz na myśli pisząc główny?

Zapewne chodzi ci o przekierowanie portów z WAN na konkrety komputer w LAN.

Szukaj ustawień NAT, Port Redirection, Virtual Servers… w swoim asusie

P.S Coś masz nie sprawną klawiaturę, prawy alt nie działa.

Hej,

Ewentualnie pozostaje włączyć DMZ - jeśli jest w routerze taka opcja - i ustawić w nim IP lokalne Twojego komputera. Kwestia kolejna to zapora sieciowa (firewall) w routerze - może i ona jest włączona, i błędnie skonfigurowana. Wypadałoby to sprawdzić.

Pozdrawiam,

Dimatheus

@up x2

Liczylem bardziej ze powiesz mi jak to zrobic ; P wiem gdzie jest virtual server ale nie umiem tego ustawic

PS Nie uzywam polskich znakow

@up

Cos wiecej ? xd

Zapore w routerze wylaczylem ; )

ViceekPL ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

Proszę poprawić pisownię w opisie problemu. W celu dokonania korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy swoich postach.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Hej,

Bardzo prosto. W ustawieniach wpisujesz porty, na których łączy się gra, a w adresie IP podajesz lokalny adres Twojego komputera. Cała filozofia.

Nie wiem, co tu więcej napisać. Po prostu jeśli opcja DMZ jest dostępna, wpisujesz adres lokalny Twojego kompa i na dobrą sprawę traktowany jest on tak, jakby znajdował się poza siecią lokalną. Tyle.

Więc pewnie będzie kosz… #-o

Pozdrawiam,

Dimatheus