Problem z routerem Linksys

(Kfactorkowal) #1

Witam.

Jestem posiadaczem routera Linksys model WRT54G. Mam następujący problem. Chciałem podłączyć internet przez router do komputera PC przez kabel a na laptopie mieć WiFi. Otóż mam problem z konfiguracją routera. Wpisując 192.168.1.1. łącze się z routerem i wszystko działa. Ale dalsza konfiguracja jest dla mnie czarną magią. Mam stałe IP i zwykły kablowy internet w bloku bez żadnych modemów. Wpisując wszystkie dane w routerze typu IP, brama domyśla, maska podsieci, itd itd w routerze wszystko działa, ale na obu komputerach nie mam internetu. wpisując na kartach sieciowych w komputerach te dane tez dalej nie mam internetu a czasami wyskakuje w przeglądarce internetowej takie sformułowanie "Pętle przekierowań". Raz nawet na Komputerze podłączonym kablem pojawił się internet na parę minut ale potem znowu wyskoczyły te pętle. Wcześniej tego nie miałem, a wszystko działało bez zarzutu. Czy może mi ktoś pomóc? Z góry dziękuje za odpowiedz.

Pozdrawiam.

(Kenshii) #2

prawdopodobnie musisz podać nr routera swojemu operatorowi sieci aby wpisał na serwer bo raczej na serwerze będziesz miał wpisany adres twojej karty sieciowej przynajmniej u mnie tak było