Problem z routerem Modecom MC-WR11SE

Witam.

Mam problem z modemem Modecom MC-WR11SE. Mam 2 komputery, podłączone kablami (w sensie bez wykorzystania WiFi) i modem z internetem. Do wczoraj wszystko było ok, dziś nagle nie ma internetu - wielokrotnie resetowałem modem, przywracałem go też do ustawień fabrycznych. Nic się nie dzieje. Dzwoniłem do operatora, który coś tam porobił przy modemie i poradził sprawdzić i podłączyć sam komputer do modemu i internet działa. Za pośrednictwem routera nic się nie dzieje - czyli wina tkwi w routerze. Gdy konfiguruję internet w ustawieniach routera, raz pokazuje Static IP Fixed Detected (a powinno być Dynamic), a czasami Dynamic IP, ale nie umie złapać IP i pokazuje Disconnected. Dlaczego z dnia na dzień przestało działać? Na stronie internetowej Modecom znalazłem aktualizację do routera w formacie .img, ale nie idzie jej nagrać, pokazuje, że jest coś z plikiem (dzieje się to i przy PowerBurn i przy programie Windowsa 7 i IMG Burn). Przesiedziałem kilka godzin, robiłem, co mogłem i nic. Proszę o pomoc.

Pozdrawiam i z góry dziękuję.