Problem z Routerem TP Link TL-340g


(Gacek50) #1

Witam, mam problem z ww. routerem, otóż po naciśnięciu przyciska reset nie chce mi sie w ogole odpalic internet przez router, wiec prosze was o pomoc w tej sprawie.

Pozdrawiam


(Xemidra) #2

Witam,

Posiadam ten sam router. Polecam zapoznać się z poradnikiem stworzonym dla tego urządzenia pierwotnie dla połączeń z Androidem ale można go zastosować w każdej sytuacji.

Poniżej jego fragment, w którym w razie nie działającego internetu klonujemy adres MAC:

Krok 4 – Konfiguracja routera (MAC Clone) (jeżeli strony się otwierają, omijamy ten punkt)

Wchodzimy na dowolną stronę – np. forum.android.com.pl – jeżeli otworzy nam się bez problemu, możemy ominąć ten punkt. Jeżeli nie, kopiujemy adres MAC naszej karty sieciowej (ten, który zapisaliśmy wcześniej) i w chodzimy do panelu administracyjnego routera – wpisujemy w przeglądarce adres: http://192.168.1.1/. Standardowe dane do zalogowania się to:


login: admin

hasło: admin


Z menu Basic settings wybieramy opcję Network a następnie wchodzimy do menu MAC Clone

W rubryce WAN Mac Address – wklejamy wcześniej zapisany MAC naszej karty sieciowej. Zmiany potwierdzamy naciskając przycisk Save. Router się zrestartuje, a my powinniśmy mieć już dostęp do Internetu.

5macclone.jpg

źródło: _http://forum.android.com.pl_

http://forum.android.com.pl/f14/konfigu ... do-z-1720/

Pozdrawiam,

Xemidra


(Gacek50) #3

Xemidra, dzieki wielkie za pomoc, myslalem ze juz bede dead jak potem ojciec przyjedzie^^


(Kaka') #4

puszek10 ,

Rejestrując się na niniejszym forum zobowiązałeś się przestrzegać jego regulaminu. Niestety, w tym momencie łamiesz go nie tytułując poprawnie tematu oraz nie używając polskich znaków diakrytycznych (ą, ę, ć, itd.). Proszę zapoznać się w pierwszej kolejności z regulaminem forum, a następnie z tym tematem. Po zapoznaniu się proszę poprawić tytuł tematu, używając przycisku zmien.gif