Problem z routerem w viście

Witam!

Mam taki problem, otóż ostatnio dokonałem rozgałęzienia neta za pomocą routera. Problem polega na tym, że jest internet, widać ikonkę w postaci globusa, aktywność na dobrym poziomie, gg i skype działają jednakże gdy chcę włączyć przeglądarkę (iternet explorer 6) to niestety wyskakuje ze przeglądaaka, nie może wyswietlić witryny sieci WEB - co mam począć, wcześniej takie rzeczy się nie zdarzały, proszę o pomoc i z góry stokrotne dzięki.

Spróbuj przywrócić ustawienia fabryczne routera i dokonać ponownej konfiguracji. Jeśli nie pomoże podaj model routera, to postaramy się pomóc.

Pozdrawiam :wink:

Niestety ponowna konfiguracja routera nic nie dała #-o Jeżeli podłączam kabel bezposrednio z modemu do laptopa, to wszystko jest ok, lecz gdy podłączam kabel od routera nie mogę załadować żadnej ze stron. Model owegoroutera to ASMAX BR-604. Po podłączeniu kabla z routera stan to tylko LOKALNE, a nie tak jak normalnie lokalne+internet. Czy ktoś ma pomysł jak to rozwiązać???

Miałem to samo. Masz może internet z kablówki lub coś podobnego :wink: ? Po prostu sklonuj adres MAC w routerze (ten z laptopa - gdy Router podłączysz do laptopa) lub podłącz Router, zadzwoń do providera Twojego Internetu i powiedz mu, żeby dodał Adres MAC Routera u siebie tam :stuck_out_tongue_winking_eye: .

Wielkie dzięki, a jak ten adres sklonować???

Tu - http://www.wonder.pl/~linio/Manual%20Br-604g.pdf - masz instrukcję obsługi swojego Routera. Na stronie 33 - 34 masz jak sklonować adres MAC. Jeżeli na Laptopie bezpośrednio podłączony internet działa, to musisz jego adres MAC nadać Routerowi. W Laptopie wpisz w wierszu poleceń ipconfig /all i wyświetli Ci się “parę” rzeczy :wink: . Interesuje Cię (jeśli łączysz się przez kabel) karta Ethernet połączenie lokalne (jak masz więcej kart, to interesuje Cię ta, dzięki której masz dostęp do internetu, jednak w Laptopie pewnie masz jedną :wink: ), linijka “adres fizyczny”. Spisz sobie na kartce te numery i następnie wprowadź je w panelu konfiguracyjnym Routera (str. 33-34 instrukcji) w zakładce WAN i Clone MAC Adress. Powinno działać :wink: .