Problem z routerem

Witam

Mam dosyć nietypowy problem. Posiadam router firmy Technic War 54 G .

Uzywam ten router juz jakies 1,5 roku inigdy nic takiego sie nie dzialo… a mianowicie tak:

pod router podlonczony mam 2 kompy . jeden jest na 1.5m kablu a drogi na 40 metrow kabla. przez pierwsze dni bylo ok. ale teraz router jak by zaczynal tracic sygnal a dokaldniej . migaja diody zieolne na zasadzie kilka sekund sie pali kilka sekund nie . i odrazu na komputerze pojawia sie kabel sieciowy zostal odlonczony. problem ten jest bez zmian czy 1 czy 2 kompy sa podlonczone. czasmi na chwilke pochodzi jakies 15 min a potem znowusz to samo. Co sie dzieje? czy mozna to jakos naprawic? czy czeka mnie zmiana routera>?? z gory dziekuje za odpowiedz

hannser , tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Poza tym, na forum używamy polskich znaków (ż, ł, ć, ś, ą itp.). Proszę wyedytować swojego posta i poprawić co trzeba.

W przypadku zignorowania prośby temat poleci do śmietnika.

Problemem może być :

  1. Zasilacz routera - zaczyna padać i daje za małe napięcie - podłożyć inny o tych samych parametrach i sprawdzić.

  2. Firmware routera - poszukać na stronie producenta i odświeżyć ( wgrać ponownie) na tą samą wersję lub nowszą jeśli jest dostępna.

  3. Pada elektronika routera - alternatywy: serwis jeśli na gwarancji, naprawa poserwisowa jeśli po gwarancji, zakup nowego routera jeśli koszt naprawy serwisowej będzie zbyt duży.