Problem z roździeczością w odtwarzaczu Magnavox 440

Witam. Mam film video o roździelczości 852x480. Niestety mój odtwarzacz CD/DVD Magnavox 440 nie może go odtworzyć. Wyskakuje mi błąd ’ Rozdzielczośc nie jest obsługiwana’. Zależy mi by obejrzeć to video akurat na telewizorze, a nie komputerze ;). Co radzicie?

Myślałem o zmianie rozdzielczośći filmu. Jaka jest podobna do 852x480, którą obsłuży mój odtwarzacz?

Hej,

Zapewne standard DVD, czyli 720x576 dla systemu PAL.

Pozdrawiam,

Dimatheus

A coś z podobnymi proporcjami? Bo dziwnie po konwersji by obraz wyglądał :confused:

Musisz dołożyć czarne pasy przed skalowaniem obrazu :slight_smile:

Odkryłem, że mój odtwarzacz obsługuje 704x396. Załamałem się, gdy pokazało, że będzie konwertowało przez 3 godziny…

Hej,

No zapewne - jeśli zmieniłbyś wprost, to obraz byłby zupełnie nienaturalny - w końcu jedna z rozdzielczości powinna zostać zmniejszona, a druga przeciwnie - powiększona. Tak czy inaczej wybierasz wyższą z rozdzielczości (czyli 852) i zmieniasz na 720 dodatkowo zaznaczając, by utrzymał proporcje ekranu. Wtedy druga z rozdzielczości powinna zostać zmieniona na 406 pikseli. Czarne pasy powinny zostać dodane automatycznie… :slight_smile:

Niestety - rekodowanie filmu to niestety proces długi i wykorzystujący mocno potencjał sprzętu… :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus