Problem z rozdzielczością i dzwiękiem

Pierwsza sprawa następująca, mam panel LCD 19" więc taka rozdzielczość nie wchodzi w grę, Vista nie pozwala na więcej. Sterowniki Catalyst najnowsze jakie są, stery do monitora zainstalowałem choć nie wiem czy do końca dobrze działają, Vista marudził o jakimś błędzie, jednak po restarcie monitor widzi poprawnie.

Następnym problemem jest dzwięk, zinterowana karta na płycie, sterownik niby zainstalowany (sam sobie znalazł) lecz z tego co znalazłem mam włączone “SPDiF” czy jakoś tak, i nic nie gra. Na pasku zadań głośniczek jest widoczny.

Dzieki za dobre rady.

przeczytaj jeszcze raz to co napisałeś i popraw, bo ja nic nie rozumiem z tego. jaką chcesz mieć rozdzielczość? natywna rozdzielczość monitora 19" w większości przypadków to 1280x1024.

Złączono Posta : 14.04.2007 (Sob) 14:26

SPDiF to cyfrowa wyjście dźwięku, można podłączyć pod amplituner, który to może zdekodować i odtworzyć.

Już poprawiam, chodzi mi o to aby monitor pracował w rozdziałce 1280X1024, niestety nie mogę gdyż charakterystyczny “suwak” pozwala na maksimum 1024X768.

Co do dźwięku, kabel mam podłączony pod zwykłe analogowe wyjście karty dźwiękowej, jak zmienić to ustawienie aby zagrało ?

Mozliwe ze monitor ma slabe odswiezanie i w przypadku 1280x768 bedzie poniZej normy(60HZ)

sprobuj zaznaczyc pokazywanie nieobslugiwanych trybow przez monitor

Niestety, zmiana trybu odświeżania nie przynosi efektów. Monito mam podłączony przez wyjście DVI. Pod systemem WinXP pracuje w rozdziałce 1280X1024/60Hz.