Problem z rozdzielczością

Witam.

Zacznę od początku, zakupiłem monitor Samsung SM 933SN (19 cali) i mam pewien kłopot z rozdzielczością, ponieważ maksymalna jest dla mnie po prostu za mała 1360x768.

Zainstalowałem sterowniki dołączone razem z monitorem i niby w opcjach mam inne rozdzielczości z tym że jak zmienie np na 1600x900 i wejdę w jakąś gre to automatycznie mnie przerzuca z powrotem na 1360x768 i jest to znowu rozdzielczość maksymalna, w dodatku po wyjściu z gry pulpit też wraca na tą rozdzielczość.

Moje pytanie brzmi czy mogę jakoś temu zaradzić ? Chciałbym dosłownie “ciutkę” wyższą, w grach na prawdę 1360x768 wygląda paskudnie.

1360x768 wygląda paskudnie na 19"? W sensie takim, że za szeroki/wąski ekran czy tylko rozdzielczość Ci nie pasuje? Mam 22" LG i 1680x1050 i wygląda bardzo ładnie, więc na 19" twoja rozdzielczość nie jest taka najgorsza…

rozdzielczość 1360x768 to dla tego monitora rozdzielczość nominalna i trochę mnie dziwi, że po zainstalowaniu sterowników możesz ustawić wyższą rozdzielczość, użyj jeszcze przycisku auto (drugi przycisk od dołu na panelu monitora)

plove1337 , proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W przeciwnym razie temat zostanie przeniesiony do kosza.

@freeq52

19 cali a 22 to duża różnica wiem bo moi kumple mają 20 i 22 cale. Prawdę mówiąc na mojej “byłej” już 17 calowej LG miałem 1600x1200 i była bardzo ładna grafika. Chodzi o to że w grach np. NFS Shift widzę zamiast zaokrąglone krawędzie (karoserii na przykład) takie słabej jakości jakby paski nakładające się na siebie (to chyba pixele), bardzo brzysko to wszystko wygląda.

@Airborn

Tytuł tematu jasno mówi o moim problemie czyli rozdzielczości.

Według mnie to chyba bardziej wina sterowników, karty graficznej, gry albo samego monitora, bo pierwsze słyszę, żeby na 19 calowym monitorze na rozdzielczości 1360x768 były jakieś piksele… Każdy monitor ma swoją tak jakby nominalną rozdzielczość, na której każda gra wygląda bardzo dobrze (im mniejszy monitor, tym mniejszej rozdzielczości potrzebuje). Znam ludzi, co na 19" calowych grają w rozdzielczościach znacznie niższych i wcale nie narzekają na złą grafikę i jakieś piksele, więc masz dziwny problem.

Rozwiązałem problem, miałem w opcjach karty graficznej ustawione na “performance” bo chciałem miec jak najwięcej fps w counter strike source, po przestawieniu na quality mam bardzo ładną grafikę bez pikseli. Niestety uciążliwe jest taki przestawianie przy każdej grze no ale cóż problem zniknął

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na

konkretny. Inaczej temat poleci do śmietnika.