Problem z rozdzielczościami w niektórych grach

Witam serdecznie, nie jestem pewien czy to odpowiedni dział (jednak wydaje mi się, że tak). W każdym razie potrzebuję małej pomocy. Od dłuższego czasu korzystam z telewizora (Panasonic Viera TX-32LE8) jako monitor. Pełna specyfikacje komputera podam na końcu. 

Teraz na czym polega problem. W niektórych grach (np. tych na silniku Source) nie ma żadnych problemów, wszystko działa sprawnie i każda rozdzielczość (w tym 2K) działa bez zarzutu. Problem natomiast jest w wielu innych grach gdzie nie mogę ustawić wyższej rozdzielczości niż 720p, po prostu nie ma wyższej w opcjach, a dodatkowo jeśli takową ustawie (720p), obraz jest jakby przycięty (?), wychodzi poza ekran (?). To samo dzieje się jeśli uda mi się zmienić rozdzielczość na 1080p przez zmianę jakiejś linijki w configu gry (niestety nie ze wszystkimi grami jest to możliwe). 

 

Nie chodzi mi nawet o to, żebym mógł uruchamiać wszystko w 4K bo nie o to chodzi, ale jednak zwykłe 1080p jest naprawdę mile widziane. Jeśli nie ma np. sposobu, żeby naprawić to permanentnie to może jest chociaż jakiś sposób aby te rozdzielczości wymuszać?

 

Specyfikacja:

System: Windows 10 Pro (wcześniej Windows 8.1, problem również występował)

Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 960

 

Ekran: Panasonic Viera TX-32LE8

 

Dodam jeszcze, że problem nie występuje np. w Wiedźminie 3, Far Cry 3 czy właśnie grach na Source natomiast pojawia się chociażby w Batman Arkham Origins (a także innych częściach), Assassin’s Creed IV: Black Flag i paru innych tytułach .

Jest to ograniczone przez dana gre i jesli chcesz szukac na to rady to bezposrednio na forum danego produktu itp.

Ty chcesz 1080p na telewizorze, którego natywna rozdziałka to 1366 x 768 ?