Problem z rozdzielczościami

Witam, jeśli to nie właściwy dział proszę o przeniesienie. Otóż mój problem polega na tym że przy zmniejszeniu rozdzielczości ze standardowej jakiej mam (1920x1080) np. na 800x600 na ekranie pojawiają mi się zielone paski, kropki:?. Nie zwracał bym na to uwagi ale czasami lubię sobie pograć w stare gry które nie obsługują wyzszych rozdzielczości i pojawia się też ten problem, najgorsze jest to że nawet nie mogę pokazać jak to wygląda robiąc zrzut ekranu bo na nim tego nie widać(dlatego zrobiłem zdjęcia aparatem hehe), na zrzucie wszystko wygląda ok tak samo gdy np gdy stara gra jest odpalona w oknie :co: :-(. Karta nie ma problemu z nagrzewaniem się ponieważ sprawdzałem temperatury, komputer w środku jest czyściutki, kable po dociskane.

Po prostu wyświetlacze LCD są przystosowane do jednej, natywnej rozdzielczości. Część z nich radzi sobie z innymi lepiej, część (jak Twój) gorzej.

Czyli że nie ma szans na rozwiązanie tego problemu prócz zmiany monitora? ](*,)  :smiley: i w stare gry mam pograne :stuck_out_tongue:

Cześć,

 

Nie wiem jakie starsze gry masz na myśli, ale może rozwiązaniem będzie skorzystanie z maszyny wirtualnej?

Tzn może troszkę się nie dokładnie określiłem bo w nowych też w sumie tak się dzieje jeśli ustawiona jest rozdzielczość mniejsza jak 1024x768. Wirtualna Maszyna? nawet nie wiedziałem o istnieniu takiego czegoś ale z chęcią spróbuję :slight_smile:

Cześć,

 

Nowsze i bardziej wymagające gry na bank nie zadziałają na wirtualnej maszynie. Te starsze, z mniejszymi wymaganiami powinny zadziałać - choć 100% gwarancji nie daję.