Problem z rozdzieleniem łącza na routerze TP-LINK

Kupiłem sobie dzisiaj router TP-LINK TL-WR543G, zamiast zwykłej antenki podłączyłem antenę zewnętrzną, którą mam na dachu domu. Do pierwszego gniazda LAN podłączyłem Access Point TP-LINK TL-WA501G, do drugiego LAN’u komputer stacjonarny. No i mam problem: Jak włączę PC, laptopa i netbooka to jak internet działa na netbooku to nie działa na pozostałych komputerach, jak działa na laptopie to znowu na dwóch pozostałych nie, itd. DHCP mam przydzielane dynamicznie i wykrywa wszystkie 3 kompy i przyznaje im adresy od 192.168.1.100 do 192.168.1.102. Najlepsze jest to że chwilami jest na wszystkich komputerach, po czym nie ma na ani jednym i muszę zrestartować router. Wie może ktoś czy jest na to jakaś rada?

Słyszałeś o funkcji na routerze tzn. Qos??

Masz porty 1, 2, 3 , 4. Te porty to są te z tyłu rutera gdzie podłączasz komputery. Podajesz wartość Download Quantum, Upload Quantum, priorytet i zaznaczasz ptaszek przy Enable. Na koniec Save i powinno latać.

index.php?s=6b3fc91bab54783db64fc9b166c6abee&act=attach&type=post&id=12033

Nie wiem jakie masz łacze ale przykładowo rozdzielam 1 mb na 2PC po 512 kb.

1Mbit = 1024kbit/2 komputery=512kbit

1 quantum = 32kbit

512kbit/32kbit= 16 Download Quantum

Upload Quantum nie wiem bo nie mam pojęcia jaki masz upload. Taka sama matematyka więc sobie sam policz