Problem z rozłączaniem internetu mobilnego orange

witam

Od dłuższego czasu mam problem i proszę o pomoc. Posiadam internet mobilny Orange i chce go użytkować na komputerze stacjonarnym z systemem operacyjnym windows7. Problem polega na tym, że po nawiązaniu połączenia działa “chwilę” po czym sam się rozłącza albo przechodzi na zasięg EDGE i nie ładuje już żadnej strony.

Jest to kwestia ustawień komputera ale nie mam pojęcia których ponieważ na laptopie z tym samym systemem operacyjnym śmiga bez zastrzeżeń. Jakieś propozycje?

A Orange co na to…???

Nic co by pomogło. Kazali odinstalować antywirusa, przeskanować dyski od wirusów, wyłączyć zapory windows, jeżeli nie pomoże przeinstalować system. Dziś jednak konsultant podpowiedział mi, żeby w menadżerze urządzeń powyłączać funkcję zezwolenia na wyłączenie w urządzenia w celu oszczędzania energii ale i to nie pomogło.

Ja też tak miałem i też powyłączałem oszczędzanie energii w portach USB. Popwiedział mi,ze miałem jednak problem z serwerami DNS. Ale dla mnie to był lipny modem (ZTE MF100 3.6 Mb/s). Teraz zakupiłem modem HUAWEI E173 7.6 Mb/s i działa git. Nawet się nie rozłącza. :smiley:

Napisz jaki masz modem, bo może jest z nim problem jak u mnie. Albo z serwerem DNS sieci Orange.

PS. Ja mam iPlusa.

Raczej nie jest to problem z modemem bo sprawdzałam też na innym modemie w sieci play i identyczna sytuacja. Model modemu to HUAWEI E372