Problem z rozmyciem czcionki i jak spr. jaki dysk(ata, sata)

Witam.

Wszystko działało bez zarzutów. Nagle bum zgasł komputer - tak jakby coś z dyskiem. Półtora tygodnia spokoju, wczoraj to samo i zaczęło przy uuruchamianiu coś tam sprawdzać tzw.scan diskiem. Znalazło chyba nawet jakieś bad sectory. Ale po tej operacji stało się też coś takiego, że jest rozmyta czcionka. Spróbowałem zmniejszyć częstotliwość monitora na 60 MHz, wcześniej było 75. Jest trochę lepiej ale z tego co mi wiadomo tracą na tym moje oczy. Jak tu zrobić, żeby wszystko działało na częstotliwości 75 MHz i żeby zniwelować to rozmycie??

Próbowałem odinstalować sterowniki do karty graf, zainstalowałem od nowa nic nie pomogło. Mam kartę Radeon 9550.

Proszę o jakieś rady.

Pzdr.

Dodam, że rozmycie jest nadal tylko jakby trochę mniejsze ale zdecydowanie jest.

Dodane 19.03.2013 (Wt) 11:24

i 2 sprawa przy okazji dysku: jak spr. jaki mam dysk?? Chodzi o rodzaj Sata, ata itp. Myślałem, że za pomocą programu CPU-Z ale tam nie mogę tego znaleźć.

Proszę o info i w tym temacie.

Wszystko zobaczysz w programie HDTune(dysk) Podaj na forum jego SMART z zakładki Health.

Problem jaki opisujesz dotyczy raczej karty graficznej, czy ustawiona jest natywna rozdzielczość dla Twojego monitora?

Nie mam pojęcia jaki mam monitor więc ciężko mi stwierdzić czy jest to natywna rozdzielczość.

Wiem, że wcześniej było lepiej :slight_smile:

No to odczytaj jego nazwę z CCC lub z obudowy i podaj na forum.

http://img128.imageshack.us/img128/8905/new2or6.jpg

Podaj producenta i model monitora to dojdziemy do natywnej rozdzielczości…

Ale CCC nie mogę uruchomić bo wyskakuje komunikat i są opcje wyślij raport/nie wysyłaj. Taki ten standardowy komunikat Microsoftu/ Windowsa jak jest jakiś błąd w systemie. a z kolei wszędzie indziej jest po prostu napisane monitor Plug and play czyli nic konkretneg. Znacie inne sposoby na sprawdzenie tego monitora??

Znamy. Zajrzyj z tyłu monitora - na tabliczkę znamionową.

Racja, czasami na proste sprawy tracę głowę.

Mag model 780.

Sprawa general rozw. bo zmieniłem dysk i zrobiłem format ale chciałbym się dowiedzieć jaką ten monitor ma tą natywną rozdzielczość.

Pzdr.

Jeśli się rozwiązała i obraz jest ostry, to właśnie masz ustawioną natywną rozdzielczość monitora. Sprawdź jaką.

Jeśli to ten monitor: http://www.recycledgoods.com/zoom/22867

To natywną rozdziałką jest 1280 x 1024. Problemy może sprawiać także kabel D-Sub, którym monitor jest podłączony do karty graficznej w komputerze. Sprawdź czy ma w menu coś takiego jak automatyczne dostrajanie.