Problem z rozruchem komputera. brak piknięcia z obudowy

Witam mam problem a mianowicie od pewnego czasu mam problemy z uruchomieniem komputera kiedy komputer się włącza nie słychać tego “piknięcia” które się wydobywa z wnętrza obudowy po sprawdzeniu czy wszystko jest poprawnie podłączone i musze conajmniej 2 lub 3 razy wylączyć go i włączyć żeby zaskoczył dodam że już sprawdzałem czy płyta główna nie jest uszkodzona i niczego takiego nie stwierdziłem przeczyszczenie całego wnętrza kompa tez nic nie dało. Co to może być??

Mam nadzieje że zrozumieliście o co mi chodzi :wink:

Prosze o pomoc :frowning:

Dziękuje i pozdrawiam

Kondensatory na płycie głównej sprawdzałeś?

Jaki masz zasilacz i sprzęt?

Moj sprzęt to celeron 433 mhz 192 mb ram niestety nie znam marki zasilacza ale wiem że pali 230V a jak wyglądaja te kondensatory?? bo niestety nie bardzo się orientuję… komputer ma 7 lat ale ważne że działa :wink:

7 letnia płyta główna + kiepski zasilacz = kondy na wymarciu, kondensator to taka beczółka :wink: zobacz czy góra nie jest lekko wybrzuszona i boki nie napuchnięte, jesli na górze jest dodatkowo jakiś osad to kondy są suche i należy wymienić…

tu masz przykład konda na zgonie:

http://www.careyholzman.com/caps/images/kondensator.jpg

ok juz znalazłem kondensatory są w porządku bo nie ma żadnego osadu ani wybrzuszeń bo przed chwila sprawdzałem jaka może jeszcze być inna przyczyna takiego zachowania??

Mam podobny problem (jak sądze) tylko że z nowym komputerem. Po wyłączeniu musze odczekac jakis czas zeby zaskoczyl i sie uruchomil ponownie. Przy wlaczaniu przycisku zasilania, komp sie uruchamia (wentylator chodzi, nawet twaredy zamruczy) ale nic sie nie pojawia na ekranie, nawet z biosu sie nic nie laduje :/nKompyter z mediamarkt (jakis procek intela, grafika ATi HD z seri 2000 i pg asus p5gc-mx/gbl) Ktos sie orientuje co jest przyczyna takiego zachowania?

@Franki poodpinaj zasilanie wszelkich urzadzeń typu HD, CD/DVD-rom, jak masz coś w PCI tez wyciagnij (zostaw tylko kartę grafiki) i odpal kompa i zobacz jak startuje…

@pawel81pk jak nowy to zanoś do sklepu i niech się oni martwią… mozliwe że zasiłka albo grafa.