Problem z rozruchem Win7, poprzednio WinXP

Witam

 

mam taki problem. Posiadam komputer na którym był WinXP. Ktoś chciał zainstalować Win7 najprawdopodobniej na tej samej partycji. Przy starcie kompa wyskakuje możliwość wyboru systemu…XP, 7 albo odzyskiwanie WinXP. Cobym nie dał to komputer w pewnym momencie uruchamia się od nowa. Odpalałem go w trybie awaryjnym ale też uruchamiał się ponownie. Co może być nie tak. ?? 

Z góry oczywiście dziękuję 

Tak to jest jak ktoś instaluje nie mając pojęcia o komputerach. Pierwsze podstawowe nie wiem czy jest w ogóle możliwość instalacji dwóch systemów na jednej partycji z tego co kojarzę nie ma nawet takiej opcji. Nawet jakby się dało to jaki w tym sens przy awarii systemu od razu masz po dwóch systemach. Wrzuć jeszcze raz Windowsa do napędu zbootuj i w czasie instalacji sformatuj partycję systemową i wtedy zainstaluj system. Naprawa nawet jak przyniesie efekt zostawi niezły bałagan na partycji.

z tego co wiem to dwa Win da się na jednej partycji ale będzie współdzielony folder Program Files…oczywiście mogę się mylić. W tym komputerze być może ktoś próbował zrobić takie cudo. Pierwszy raz się spotykam, żeby przy każdej operacji (wszelakie tryby awaryjne, uruchamianie od ostatniego prawidłowego uruchomienia, itp) komputer się restartował. 

Zna może ktoś stronkę skąd mogę pobrać czysty Win XP Media Center Edition. Mam klucz ale nie mam systemu.