Problem z rozszerzeniami

Mam taki maly problemik. Jak tworze nowy elemet na dysku np. jakis plik txt to przy nadaniu mu nowej nazwy musze pisac po kropce .txt bo inaczej pokazuje mi sie komunikat: “Jesli zmienisz rozszerzenie nazwy pliku, plik moze zdac sie niezdatny do uzytku.” Mam ten syf od niedawna (wczesniej bylo normalnie). Co z tym fantem zrobic ??

WinXP

w ustawieniach folderów masz włączoną opcję ukrywania rozszerzeń znanych plików - dlatego w tym przypadku (nadawanie innych nazw) zmienia całą nazwę z rozszerzeniem pliku (którego nie widać a jest) i dla tego pojawia się taki komunikat :slight_smile:

Kuna nie moge tego znalezc !!

Panel sterowanie=>opcje folderów=>widok=>ukryj rozszerzenia znanych typów plików

Killer dzieki wielkie !!

Ja i tak miałem takiego syfa, że przy zmianie rozszerzeń nazw plików wyskakiwało mi takie okienko: “Jeśli zmienisz rozszerzenie nazwy pliku, plik może stać się niezdatny do użytku. Czy chcesz kontynuować?” Zawsze naciskałem TAK, ale już nie trzeba wpisywać rozszerzeń. Pozdrawiam! :wink:

Ale czasem to się może przydać :o

O co mu chodzi ?? Chyba przepisal czesc mojego posta i zadowolony !!

Ja - zadowolony??? A skąd! Chciałem tylko podzielić się z tobą swoimi przeżyciami. Pozdrawiam!