Problem z Ruterem DI-524 brak internetu bezprzewodowo

(Batek89) #1

Witam, mam ostatnio problem z tym urządzeniem. Przez 2-3lata było wszystko OK aż tu nagle zaczęły się problemy. Mianowicie, internet w nim jest cały czas ale na kabelku, przez Wifi jest czasami, tzn. jak nie ma internetu to wystarczy odłączyć router od zasilania i przez jakiś czas internet jest. Postanowiłem go zresetować, trzymałem "reset" wciśnięty przez minute, później odpiętego od zasilania zostawiłem go na noc i przy podłączaniu dzisiaj rano do siecie też trzymałem reset wciśnięty, zresetował się. Ustawiłem go i internet był, przez chwile bo znowu problem powrócił, trzeba go odłączyć żeby przez jakiś czas był internet.

Co mogę zrobić z nim jeszcze? pomysły mi się skończyły. Proszę o pomoc.

P.s. Szukałem cos na forum ale nic nie znalazłem podobnego więc napisałem.

batek899 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie,używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

(thommy181) #3

Też mam dokładnie taki sam router i nie ma w nim problemu ze zrywaniem połączenia wifi. Czy w momencie zerwania połączenia system komputera ma nadal przypisany jakiś adres IP czy urywa się wszystko. Tzn brak adresu IP i kompletny brak sieci, czy jest to tylko brak transferu ? Jeżeli nie ma numeru IP to trzeba jedynie odnowić dzierżawę w routerze i komputerze, który ma problem z netem. Jeżeli brak jest transmisji danych spróbuj zmienić kanał nadawania sieci Wifi i/lub ustaw prędkość wifi na sztywno na 54 mbit/s. Często jest tak w tych routerach, że prędkość ta jest w trybie auto i często zanika. Również sprawdź opcję Auto-Reconnect w ustawieniach routera czy jest na enabled ? Generalnie zależy to od tego jakiego typu jest to problem z siecią, bo powodów zaniku internetu może być wiele.

(Batek89) #4

dokładniej to jest tak, jest internet i nagle go nie ma, z siecią (|routerem) jest połączenie tylko jest napisane "brak dostepu do internetu" znaczek zasięgu jest z wykrzyknikiem. ale w tej samej chwili korzystając na innym kompie z kabelka ten internet jest i nie zanika. z aktualizowałem firmwara w nim i narazie problemu tego nie ma. czas pokaże czy to pomogło.

(thommy181) #5

Najprawdopodobniej problem leżał więc w firmware, ponieważ w jego aktualizacji poprawiano działanie anteny wi-fi. Akurat w tym modelu routera orientuję się dokładnie, ponieważ sam używam tego modelu od ładnych paru lat. Pracuje praktycznie bezawaryjnie, więc jak dla mnie to jest najtrwalszy model routera na rynku.

(Batek89) #6

no mam nadzieje że to pomogło, jak coś to będę jeszcze pisał :slight_smile: a do tej pory też na niego nie narzekałem, działał bezproblemowo ze 3lata :slight_smile: dzięki Pozdrawiam