Problem z Ruterem DI-524 brak internetu bezprzewodowo

Witam, mam ostatnio problem z tym urządzeniem. Przez 2-3lata było wszystko OK aż tu nagle zaczęły się problemy. Mianowicie, internet w nim jest cały czas ale na kabelku, przez Wifi jest czasami, tzn. jak nie ma internetu to wystarczy odłączyć router od zasilania i przez jakiś czas internet jest. Postanowiłem go zresetować, trzymałem “reset” wciśnięty przez minute, później odpiętego od zasilania zostawiłem go na noc i przy podłączaniu dzisiaj rano do siecie też trzymałem reset wciśnięty, zresetował się. Ustawiłem go i internet był, przez chwile bo znowu problem powrócił, trzeba go odłączyć żeby przez jakiś czas był internet.

Co mogę zrobić z nim jeszcze? pomysły mi się skończyły. Proszę o pomoc.

P.s. Szukałem cos na forum ale nic nie znalazłem podobnego więc napisałem.

batek899 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie,używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

Też mam dokładnie taki sam router i nie ma w nim problemu ze zrywaniem połączenia wifi. Czy w momencie zerwania połączenia system komputera ma nadal przypisany jakiś adres IP czy urywa się wszystko. Tzn brak adresu IP i kompletny brak sieci, czy jest to tylko brak transferu ? Jeżeli nie ma numeru IP to trzeba jedynie odnowić dzierżawę w routerze i komputerze, który ma problem z netem. Jeżeli brak jest transmisji danych spróbuj zmienić kanał nadawania sieci Wifi i/lub ustaw prędkość wifi na sztywno na 54 mbit/s. Często jest tak w tych routerach, że prędkość ta jest w trybie auto i często zanika. Również sprawdź opcję Auto-Reconnect w ustawieniach routera czy jest na enabled ? Generalnie zależy to od tego jakiego typu jest to problem z siecią, bo powodów zaniku internetu może być wiele.

dokładniej to jest tak, jest internet i nagle go nie ma, z siecią (|routerem) jest połączenie tylko jest napisane “brak dostepu do internetu” znaczek zasięgu jest z wykrzyknikiem. ale w tej samej chwili korzystając na innym kompie z kabelka ten internet jest i nie zanika. z aktualizowałem firmwara w nim i narazie problemu tego nie ma. czas pokaże czy to pomogło.

Najprawdopodobniej problem leżał więc w firmware, ponieważ w jego aktualizacji poprawiano działanie anteny wi-fi. Akurat w tym modelu routera orientuję się dokładnie, ponieważ sam używam tego modelu od ładnych paru lat. Pracuje praktycznie bezawaryjnie, więc jak dla mnie to jest najtrwalszy model routera na rynku.

no mam nadzieje że to pomogło, jak coś to będę jeszcze pisał :slight_smile: a do tej pory też na niego nie narzekałem, działał bezproblemowo ze 3lata :slight_smile: dzięki Pozdrawiam