Problem z samoczynnym wyłączaniem monitora


(Piekarnik6) #1

Witajcie!

Po reinstalacji XP mój komp zaczął dziwnie się zachowywać. Od czasu do czasu (czasem 2-3 razy pod rząd, czasem kilka sesji bezproblemowych) monitor się wyłącza, pojawia się wtedy okienko z napisem POWER MANGEMENT, odlicza od 20 sekund do zera i.... czarny ekran. NIe można inaczej z tego wyjść jak tylko resetując kompa. Napiszcie co to może być. Skanowałem kilkoma antywirusami i nic nie wykazało... Acha... zauważyłem ten problem po ściągnięciu Opery. Jednak pomimo jej odistalowania problem nie zniknął.


(Daniello Daniel) #2

wyczyść rejestr jv16 i wstaw na forum loga z HijackThis


(Grzegorz Ch) #3

piekarnik6 wygląda jak by nie było sygnału wizji z karty graficznej.

pierwsze co zrób sprawdź połączenie monitora z kartą graficzną, może jest luźne. spróbuj zainstalować inne (nowsze) sterowniki do karty graficznej. Jaką masz kartę graficzną?


(Piekarnik6) #4

Połączenie monitora z kompem jest OK. Jeśli chodzi o kartę graficzną to nie mam nic nadzwyczajnego: NVIDIA GeForce4 MX 440 with AGP8X


(Grzegorz Ch) #5

jakie masz zainstalowane sterowniki deo tej nvidii, jaka wersja? czy standardowe windowsowe?

jeśli problem pojawił się po reinstalacji, to wiązał bym go raczej z tym, czyli ze sterownikami.


(Piekarnik6) #6

Zainstalowałem stery 81.98_forceware_win9x_international i radość trwała krótko bo tylko dwa dni. Dzisiaj znów dwa razy z rzędu "odliczył" mnie komp i wypiął się czarnym ekranem :slight_smile: Może wywalić znów system i wgrać na nowo? Zaczyna mnie to już drażnić :slight_smile: Może jeszcze jakieś rady co powinienem z tym zrobić? A może ściągnąłem złe sterowniki?