Problem z samoczynnym zmienianiem litery dysków

Witam!

Mam następujący problem. Mój windows co pewien czas samoczynnie zmienia literę dysków. Chodzi dokładnie o dwa dyski, partycję twardego dysku G i napęd DVD H ( zamienia ich litery najczęściej, przyporządkowywuje DVD literę G a napędowi H ).

To nie dzieje się nigdy w czasie pracy, tylko jeśli włączam ponownie windowsa to zaczynam ze zmienionymi partycjami i mimo że zaraz poprzez zarządzanie dyskami zmieniam na takie jakie powinny być, to przy następnym uruchomieniu komp znowu zamienia litery.

Mam w sumie 5 partycji ( C,D,E,G,I ) oraz dwa napędy DVD (H i F ), czasem używam pendrive’a.

Mój system to Windows XP

Czy ktoś może mi pomóc i wyjaśnić co powoduje takie samoczynne zmienianie litery dysku?

Pozdrawiam

Spóbuj partycjom przyporządkować kolejne litery od C do G, a napędom H i I

Witam i dzięki wielkie, niestety nie pomogło. Przy następnym uruchomieniu komputer zamienił sobie napęd DVD z litery H na na literę dysku twardego I, oczywiście sam dysk twardy dostał literę H. Nie byłoby to jeszcze takie tragiczne bo na tamtym dysku nie ma żadnych programów, tylko że dwa uruchomienia kompa później znowu zamieszał i przyporządkował sobie tak jak w pierwszym poście opisywałem.

Co może być przyczyną takiego samoczynnego zmieniania liter?

jeżeli to nie pomogło to prawdopodobnie na dysku twardym, konkretnie na partycji H, masz /lub miałeś / jakiś program do którego system się odwołuje, może instalowałeś tam jakis program kiedyś, spróbuj sformatować tą partycję, aby zlikwidować ścieżkę dostępu i na nowo przyporządkuj litery, możesz także usunąć to partycję i potem założyć na nowo, ponadto po formacie lub założeniu na nowo radziłbym Ci odpiąć napędy zewnętrzne, uporządkować litery partycji, zrestartować potem zapiąć napędy i powinien przypisać dobre litery jak nie pomoże zobaczymy co dalej / chyba, że jakiś wirus miesza /

Napedy karty pamięci ilość partycji na dysku twardym. Do tego który naped jest master.