Problem z sasiadem!

(Blank1986) #1

witam! !!

mam takie problem z sasiadem wstawil drzewka iglaste kolo murku i mam pytanie jaka musi byc odlegosc miedzy murkiem a drzewiem!! pomocy :frowning:

(Kubarek) #2

je艣li wstawi艂 po SWOJEJ stronie muru, to co ci do tego ? :>

po zewn臋trznej stronie to ju偶 nic sadzi膰 nie mo偶e

(Uzi) #3

Z tego co wiem to musi zachowa膰 odleg艂o艣膰 + - 1.5 m.Ale nie jestem na 100%pewien czy tyle czy moze troszke mniej.

(fiesta) #4

Poka偶 mi taki przepis prawny.

1,5m to chyba dotyczy zabudowa艅 a nie g艂upich iglak贸w :!:

(Maciejboss) #5

jest taki przepis napewno ze nie moze byc iles metrow od sasiada

(Blank1986) #6

oki dzieki a mam pytanie znacie jakis program do wycinanie mp3??

(Ronaldinjo) #7

u偶yj szukajki a znajdziesz

(Blank1986) #8

a macie moze jakis przepis w necie jest jaka musi byc odlegosc drzew od murku??

(Azpr) #9

http://www.google.pl/search?num=100&hl= ... =1&q=odleg%

C5%82o%C5%9B%C4%87+drzew+od+s%C4%85siada&btnG=Szukaj&lr=

http://projekty.domow.net/index.php/article.16557.html

http://drzewa.net/forum/read.php?9,103

(Uzi) #10

Fiesta napisa艂

Poka偶 mi taki przepis prawny.

1,5m to chyba dotyczy zabudowa艅 a nie g艂upich iglak贸w

WYSOKO艢CI I ODLEG艁O艢CI DRZEW OD P艁OTU WG. REGULAMINU POD:

搂 80

Przy sadzeniu krzew贸w i drzew owocowych nalezy dobiera膰 gatunki i odmiany zalecane dla ogrod贸w dzia艂kowych.

Zaleca sie sadzenie drzew s艂abo rosn膮cych i kar艂owych.

Gatunki i odmiany drzew s艂abo rosn膮cych i kar艂owych nale偶y sadzi膰 w odleg艂o艣ci co najmniej 2 m od granicy dzia艂ki. W przypadku moreli nale偶y zachowa膰 odleg艂o艣膰 co najmniej 3 m. Czere艣nia i orzech w艂oski nie mog膮 by膰 sadzone w odleg艂osci mniejszej ni偶 5 m od granicy dzia艂ki, z wyj膮tkiem szczepionych na podk艂adach s艂abo rosn膮cych , kt贸re mo偶na sadzic w odleg艂o艣ci nie mniejszej ni偶 3m.

Krzewy owocowe nale偶y sadzi膰 w odleg艂osci nie mniejszej niz 1 m od granicy dzia艂ki, a w przypadku leszczyny 3 m.

搂 81

Dopuszcza sie sadzenie drzew ozdobnych, w tym iglak贸w, pod warunkiem, ze b臋d膮 to gatunki i formy s艂abo rosn膮ce, polecane dla pracowniczych ogrod贸w dzia艂kowych.

Drzewa ozdobne, o kt贸rych mowa w ust. 1, nale偶y sadzic w odleg艂o艣ci co najmniej 2 m od granic dzialki.

Krzewy ozdobne silnie rosn膮ce nale偶y sadzi膰 w odleg艂o艣ci co najmniej 2 m, a krzewy s艂abo rosn膮ce i p艂o偶膮ce formy iglak贸w co najmniej 1 m od granic dzia艂ki.

No i na koniec:

najwa偶niejsza zasada dobros膮siedzkiego zachowania

KC Art. 144. W艂a艣ciciel nieruchomo艣ci powinien przy wykonywaniu swego prawa powstrzymywa膰 si臋 od dzia艂a艅, kt贸re by zak艂贸ca艂y korzystanie z nieruchomo艣ci s膮siednich ponad przeci臋tn膮 miar臋, wynikaj膮c膮 ze spo艂eczno-gospodarczego przeznaczenia nieruchomo艣ci i stosunk贸w miejscowych

(Airborn) #11

Pracowniczy Ogr贸d Dzia艂kowy, a to wyci膮g z ich regulaminu, nie maj膮ce de facto 偶adnego pokrycia prawnego, jedynie wspomnianym przez Ciebie Art. 144. KC mo偶na by si臋 wesprze膰 tak naprawd臋

(fiesta) #12

I nawet tam dozwolone jest:

(Centrumopowiastek) #13

Czy偶by ten iglak by艂 w formacie .mp3? :wink: